Головна сторінка бізнес-порталу "Леонорм"

КОНТАКТИ

НОВИНИ РЕЄСТРАЦІЯ МАГАЗИН СИСТЕМИ ПОШУК (RUS)

Набрання чинності з 28.04.2026

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА 

від  18 березня 2026 р. N 523

Київ

Про реалізацію експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

 

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Погодитися із пропозицією Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства та Міністерства цифрової трансформації про реалізацію експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - експериментальний проект) протягом двох років з дня, що настає за днем опублікування Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на власному офіційному веб-сайті повідомлення про початок функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що додається.

3. Установити, що:

метою експериментального проекту є створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, цифровізація послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, забезпечення автоматизації процесів під час надання послуг та здійснення заходів у сферах реалізації державної політики Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів шляхом оптимізації та розвитку взаємодії між фізичними особами, суб'єктами господарювання та органами державної влади;

координатором експериментального проекту є Міністерство цифрової трансформації;

учасниками експериментального проекту є Міністерство цифрової трансформації, Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, державне підприємство "Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин", оператори ринку, фізичні особи та суб'єкти господарювання, а також інші суб'єкти за згодою;

фінансування експериментального проекту здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в межах видатків, передбачених у законі про Державний бюджет України на відповідний рік, зокрема за бюджетною програмою КПКВК 0412010 "Керівництво та управління у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів", а також коштів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законодавством;

Єдина державна електронна система у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів починає функціонувати з дня, що настає за днем опублікування Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на власному офіційному веб-сайті повідомлення про початок функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

4. Установити, що з дня початку функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів здійснення державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей з виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та видача експлуатаційних дозволів проводиться відповідно до цієї постанови.

5. Установити, що Державний реєстр операторів ринку та їхніх потужностей, Державний реєстр потужностей з виробництва та обігу кормів, Державний реєстр тваринницьких потужностей та операторів ринку та Реєстр потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки та місць видалення побічних продуктів тваринного походження перетворюються на Державний реєстр операторів ринку згідно із статтею 27 Закону України "Про публічні електронні реєстри".

Перетворення визначених абзацом першим цього пункту реєстрів на Державний реєстр операторів ринку здійснюється після початку функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечує передачу відомостей з Державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку та Реєстру потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки та місць видалення побічних продуктів тваринного походження до Державного реєстру операторів ринку протягом 120 календарних днів після початку функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів шляхом здійснення оцифрування існуючої інформації та її носіїв.

Інформація з перетворених згідно з абзацом першим цього пункту реєстрів до перенесення її у Державний реєстр операторів ринку має однакову юридичну силу з інформацією, яка створюється у Державному реєстрі операторів ринку в електронній формі.

Інформування громадськості про перетворення Державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку та Реєстру потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки та місць видалення побічних продуктів тваринного походження на Державний реєстр операторів ринку здійснюється у двотижневий строк після початку функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів шляхом оприлюднення відповідної інформації на офіційному веб-сайті Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

6. Внести до пункту 1 Порядку надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2023 р. N 1156 "Деякі питання надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець" (Офіційний вісник України, 2023 р., N 102, ст. 6087), зміну, що додається.

7. Зупинити на період реалізації експериментального проекту дію:

постанови Кабінету Міністрів України від 18 серпня 2021 р. N 884 "Деякі питання реалізації Закону України "Про безпечність та гігієну кормів" (Офіційний вісник України, 2021 р., N 68, ст. 4277) у частині затвердження Порядку видачі, переоформлення та анулювання експлуатаційного дозволу на потужність і видачі його дубліката та Порядку здійснення державної реєстрації потужностей;

постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. N 461 "Про затвердження Порядку здійснення державної реєстрації тваринницьких потужностей та операторів ринку" (Офіційний вісник України, 2022 р., N 35, ст. 1905);

постанови Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. N 478 "Про затвердження Порядку затвердження тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та здійснення діяльності, що становить високий ризик" (Офіційний вісник України, 2022 р., N 37, ст. 1985);

постанови Кабінету Міністрів України 12 січня 2024 р. N 27 "Про затвердження Порядку видачі, відмови у видачі, анулювання, тимчасового припинення дії, переоформлення та поновлення дії експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України" (Офіційний вісник України, 2024 р., N 14, ст. 892);

постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2025 р. N 640 "Деякі питання реалізації Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною" (Офіційний вісник України, 2025 р., N 53, ст. 3683).

8. Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів:

1) розробити та впровадити програмне забезпечення, необхідне для ведення Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

2) забезпечити внесення інформації до Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів протягом 120 календарних днів після початку функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про:

зареєстровані до набрання чинності цією постановою потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів відповідно до Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";

потужності, на які видано експлуатаційні дозволи до набрання чинності цією постановою відповідно до Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів";

зареєстровані потужності до набрання чинності цією постановою, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу кормів відповідно до Закону України "Про безпечність та гігієну кормів";

потужності, на які видано експлуатаційні дозволи до набрання чинності цією постановою відповідно до Закону України "Про безпечність та гігієну кормів";

зареєстровані до набрання чинності цією постановою потужності (об'єкти), що використовують побічні продукти тваринного походження відповідно до Закону України "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною";

зареєстровані до набрання чинності цією постановою тваринницькі потужності відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин";

потужності, на які видано експлуатаційні дозволи до набрання чинності цією постановою відповідно до Закону України "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин";

3) забезпечити обов'язкову фото- та відеофіксацію державними інспекторами, державними ветеринарними інспекторами, іншими особами здійснення заходів державного контролю, а також використання технічних приладів за умови готовності відповідних програмних та технічних засобів;

4) подавати щокварталу до 5 числа наступного місяця Міністерству цифрової трансформації інформацію про стан реалізації експериментального проекту в межах компетенції та у разі потреби пропозиції щодо шляхів вирішення виявлених проблемних питань у відповідній сфері;

5) у межах реалізації експериментального проекту забезпечити надання консультаційної підтримки під час використання операторами ринку Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

9. Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів забезпечити протягом трьох місяців після виконання вимог підпункту 1 пункту 8 цієї постанови електронну інформаційну взаємодію разом із:

Міністерством економіки, довкілля та сільського господарства між Єдиною державною електронною системою у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Єдиним державним реєстром тварин, інформаційно-комунікаційною системою "Державний аграрний реєстр", Єдиною державною електронною системою дозвільних документів;

Міністерством юстиції між Єдиною державною електронною системою у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

Міністерством цифрової трансформації між Єдиною державною електронною системою у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Єдиним державним вебпорталом електронних послуг, Єдиним державним веб-порталом відкритих даних, інтегрованою системою електронної ідентифікації;

Державним агентством з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм між Єдиною державною електронною системою у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Єдиною державною електронною системою управління галуззю рибного господарства;

Міністерством розвитку громад та територій між Єдиною державною електронною системою у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Єдиним державним реєстром адрес.

10. Операторам ринку протягом дії цього експериментального проекту внести дані / оновити інформацію в Єдиній державній електронній системі у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів про державну реєстрацію потужностей, а саме:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з Єдиним державним реєстром підприємств та організацій України;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

сфера діяльності: виробництво та/або обіг харчових продуктів, обіг побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництво та/або обіг кормів; експлуатація тваринницьких потужностей (за наявності);

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання, визначеною Законом України "Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднань юридичних осіб": суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

назва/опис потужності;

реєстраційний номер потужності;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

адреса потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном (вважається місцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність (за наявності);

право власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента);

вид господарської діяльності та перелік продуктів (за наявності), їх категорії, секції (за наявності), виробництво та/або обіг яких планується здійснювати із використанням потужності;

перелік видів тварин та/або репродуктивного матеріалу (за наявності);

дата і номер рішення про державну реєстрацію потужності.

11. Державній службі з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів на підставі інформації, отриманої від учасників експериментального проекту, за погодженням із Міністерством цифрової трансформації подати протягом 45 календарних днів після завершення реалізації експериментального проекту Міністерству економіки, довкілля та сільського господарства узагальнену інформацію про результати його реалізації.

12. Міністерству економіки, довкілля та сільського господарства подати протягом двох місяців після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіт про результати його реалізації, а також пропозиції щодо вдосконалення законодавчих актів.

 

Прем'єр-міністр України

Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 75

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2026 р. N 523

ПОРЯДОК
реалізації експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів

Загальні питання

1. Цей Порядок визначає механізм та особливості реалізації експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - експериментальний проект), зокрема щодо створення, впровадження та забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка забезпечує цифровізацію послуг, автоматизацію процесів їх надання та здійснення заходів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, шляхом оптимізації та розвитку взаємодії між фізичними особами, суб'єктами господарювання та органами державної влади.

2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

1) авторизація - електронна процедура встановлення рівня прав доступу до Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів;

2) Державний реєстр операторів ринку - інформаційно-комунікаційна система, що є компонентом Державної електронної системи еФуд і забезпечує збирання, накопичення, захист, облік, відображення, оброблення та надання інформації щодо: державної реєстрації потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей; потужностей, що використовуються для виробництва та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, виробництва та/або обігу кормів, поводження із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, на які видано експлуатаційний дозвіл; затверджених тваринницьких потужностей;

3) Державна електронна система еФуд - інформаційно-комунікаційна система у складі Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, метою створення, функціонування, ведення та наповнення якої є забезпечення створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку, надання інформації/відомостей та документів (зокрема електронних), створення, збирання, ведення, оброблення, зберігання та використання реєстрової інформації, а також забезпечення електронної взаємодії між Держпродспоживслужбою та операторами ринку, зокрема, з метою отримання послуг у сферах виробництва та/або обігу харчових продуктів, кормів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, реєстрації та/або затвердження тваринницьких потужностей та операторів ринку, а також інших послуг у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

4) електронний кабінет користувача (далі - електронний кабінет) - компонент Єдиної державної електронної системи у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, який забезпечує електронну взаємодію між операторами ринку та суб'єктами надання публічних (електронних публічних) послуг, яким відповідно до цього Порядку надано доступ;

5) Єдина державна електронна система у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - електронна система) є інтегрованою інформаційною системою, що забезпечує сукупність і логічне поєднання інформаційно-комунікаційних систем, інформаційних автоматизованих систем, публічних електронних реєстрів та інших електронних компонентів, внутрішню та зовнішню електронну інформаційну взаємодію, а також створення, збирання, одержання, зберігання, використання, поширення та захист інформації у сфері безпечності та якості продукції, епізоотичного та епідеміологічного благополуччя, фітосанітарної безпеки та захисту прав споживачів;

6) картка оператора ринку - сформовані електронною системою відомості про оператора ринку та його діяльність у хронологічному порядку;

7) користувачі - посадові особи Держпродспоживслужби, її територіальних органів, а також юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, що належать до сфери її управління, оператори ринку, які використовують електронну систему відповідно до її функціональних можливостей;

8) методологічна помилка - невідповідність методології та/або алгоритмів роботи електронної системи положенням законодавства у сфері отримання послуг операторами ринку (зокрема невідповідність формам і перелікам відомостей у документах);

9) оператори ринку - фізичні та юридичні особи, фізичні особи - підприємці, оператори ринку харчових продуктів, побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, кормів, оператори зареєстрованих та/або затверджених тваринницьких потужностей;

10) послуги - адміністративні та інші публічні (електронні публічні) послуги, які надаються суб'єктами надання адміністративних послуг, суб'єктами надання публічних (електронних публічних) послуг;

11) програмно-апаратна помилка - помилка, недолік або дефект у програмному забезпеченні або програмних складових частинах, програмно-апаратному устаткуванні, каналах зв'язку, функціонуванні засобів електронного підпису чи печатки, що призводить до неправильного або неочікуваного результату, або неочікуваної роботи, що унеможливлює роботу електронної системи.

Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів", "Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною", "Про безпечність та гігієну кормів", "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я тварин та благополуччя тварин", "Про ветеринарну медицину та благополуччя тварин", "Про адміністративну процедуру" та інших нормативно-правових актах.

3. Під час реалізації експериментального проекту його учасники керуються Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства, із урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.

Адміністративні провадження, необхідні для реалізації експериментального проекту, здійснюються із дотриманням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" та із урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.

Строки провадження адміністративних процедур, передбачених цим Порядком для надання послуг в електронній формі, які надаються засобами Державної електронної системи еФуд та/або засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія) (за наявності технічної можливості), застосовуються виключно в межах реалізації експериментального проекту.

До забезпечення технічної можливості формування та подання заяв про отримання послуг, передбачених цим Порядком, в електронній формі через центри надання адміністративних послуг засобами Порталу Дія формування та подання таких заяв через центри надання адміністративних послуг здійснюється у паперовій формі із урахуванням вимог Закону України "Про адміністративні послуги".

4. Власником електронної системи, її складових частин, зокрема Єдиного порталу сервісів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної електронної системи еФуд, і виключних майнових прав інтелектуальної власності на її програмне забезпечення, а також володільцем інформації в електронній системі є держава в особі Держпродспоживслужби. Адміністратором електронної системи, її складових частин, зокрема Єдиного порталу сервісів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Державної електронної системи еФуд, є державне підприємство "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин", що належить до сфери управління Держпродспоживслужби (далі - адміністратор).

Основи функціонування та адміністрування електронної системи

5. Метою створення електронної системи є забезпечення шляхом цифровізації цілісної автоматизації та прозорості процесів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, а також підвищення рівня доступності послуг для споживачів, операторів ринку та інших заінтересованих суб'єктів.

6. Сфера застосування електронної системи охоплюється сферами реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, передбаченими Положенням про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 вересня 2015 р. N 667 (Офіційний вісник України, 2015 р., N 73, ст. 2402).

Власник електронної системи та його функції

7. Власник електронної системи (далі - власник) вживає організаційних заходів, пов'язаних із забезпеченням функціонування електронної системи, зокрема:

1) забезпечує здійснення організаційних заходів, які пов'язані із створенням, модернізацією, функціонуванням, веденням і розвитком електронної системи, а також методологічне та інформаційне забезпечення з питань щодо функціонування ведення електронної системи;

2) інформує адміністратора про виявлені недоліки в роботі електронної системи, вносить пропозиції щодо їх усунення та підвищення рівня ефективності роботи електронної системи;

3) надає роз'яснення щодо застосування вимог законодавства, що стосується питань ведення електронної системи (крім питань, що стосуються технічного та технологічного забезпечення електронної системи);

4) затверджує технічні вимоги та технічні завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації такого програмного забезпечення, що пропонується адміністратором;

5) забезпечує оприлюднення інформації/відомостей та документів (зокрема електронних) електронної системи у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";

6) здійснює контроль за функціонуванням електронної системи, зокрема шляхом проведення моніторингу процесів її ведення;

7) забезпечує дотримання вимог щодо захисту інформації відповідно до вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах";

8) організовує електронну (технічну та інформаційну) взаємодію між електронною системою та іншими електронними інформаційними ресурсами, інформаційно-комунікаційними системами та іншими інформаційними системами;

9) виконує інші функції, передбачені законодавством.

Адміністратор електронної системи та його функції

8. Адміністратор забезпечує:

1) здійснення заходів із створення, функціонування, обслуговування та технічного вдосконалення електронної системи. Створення програмного забезпечення електронної системи полягає у здійсненні комплексу заходів, спрямованих на його розроблення, модернізацію, тестування, дослідну експлуатацію та впровадження.

Забезпечення функціонування, обслуговування та технічного вдосконалення електронної системи передбачає здійснення заходів, спрямованих на її функціонування відповідно до технічної документації, виявлення помилок, надання інформації про виявлені помилки розробникам програмного забезпечення електронної системи та забезпечення виправлення помилок, а також забезпечення вдосконалення електронної системи;

2) ведення та адміністрування електронної системи, зокрема:

проведення моніторингу функціонування та ведення електронної системи і подання відповідних пропозицій власнику;

задоволення потреб у необхідних матеріалах, обладнанні з метою організації безперебійного та надійного функціонування електронної системи;

укладення договорів про обслуговування технічної інфраструктури;

здійснення методичної підтримки щодо оброблення, систематизації та збереження інформації, яка міститься в електронній системі;

підтримка безперервного функціонування системи зберігання, архівування та створення резервних копій інформації електронної системи;

контроль за роботою електронної системи шляхом перегляду журналу дій та/або подій, що виконуються в електронній системі;

електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та іншими державними електронними інформаційними ресурсами засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта";

моніторинг за використанням класифікаторів, довідників, словників, баз даних електронних публічних реєстрів і здійснення підготовки пропозицій щодо необхідності їх оновлення;

узагальнення інформації та складення аналітичних звітів;

3) надання, блокування та анулювання/відновлення доступу користувачів до електронної системи, її інтегрованих електронних систем, інформаційно-комунікаційних систем та підсистем, порталів, баз даних, реєстрів, мобільних додатків, функціональних, програмних модулів, аналітичних платформ, які належать до сфери застосування електронної системи та блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів;

4) подання Держпродспоживслужбі пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правового регулювання або прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення функціонування електронної системи або на виконання ним функцій адміністратора;

5) здійснення заходів із збереження та захисту інформації, що містяться в електронній системі;

6) здійснення систематизації відомостей, що містяться в електронній системі;

7) здійснення за дорученням власника інших заходів для забезпечення функціонування електронної системи, а також здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про публічні електронні реєстри".

9. Користувачі мають право користуватися електронною системою, її інтегрованими інформаційними системами, інформаційно-комунікаційними системи та підсистемами, порталами, базами даних, реєстрами, мобільними додатками, функціональними, програмними модулями, аналітичними платформами, які належать до сфери застосування електронної системи.

Електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та державними електронними інформаційними ресурсами, інформаційно-комунікаційними системами

10. Електронна система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію в режимі реального часу у форматі "запит - відповідь" (за наявності технічної можливості) з іншими електронними інформаційними ресурсами, інформаційно-комунікаційним системами з метою і під час надання/отримання послуг у сфері безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, зокрема із:

Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;

Порталом Дія;

Єдиним державним веб-порталом відкритих даних;

інтегрованою системою електронної ідентифікації;

Єдиною державною електронною системою управління галуззю рибного господарства;

Єдиним державним реєстром тварин;

Єдиним державним реєстром адрес;

Державним аграрним реєстром;

Єдиною державною електронною системою дозвільних документів;

інтегрованою автоматизованою системою державного нагляду (контролю).

11. Електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. N 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., N 73, ст. 2455; 2021 р., N 52, ст. 916; 2023 р. N 11, ст. 721).

12. До під'єднання інформаційно-комунікаційних систем до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та такими інформаційно-комунікаційними системами здійснюється на підставі договору про встановлення порядку інформаційної взаємодії власників/розпорядників таких систем.

13. До налагодження електронної інформаційної взаємодії з реєстрами (іншими електронними системами), які не інтегровані із системою електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта", та електронною системою можливе використання відомостей таких реєстрів у складі електронної системи шляхом завантаження даних, що надані держателями таких реєстрів (інших електронних систем).

14. Електронна інформаційна взаємодія здійснюється із дотриманням вимог Законів України "Про публічні електронні реєстри", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", інших нормативно-правових актів у сфері захисту інформації.

15. Аналіз достовірності відомостей (даних), що містяться у заявах про надання послуг, або відомостей, необхідних для надання таких послуг, може проводитися на підставі відомостей (даних), отриманих шляхом автоматизованого доступу або в порядку електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та державними електронними інформаційними ресурсами.

16. Електронна інформаційна взаємодія між електронною системою та електронними інформаційними системами згідно з цим Порядком здійснюється безоплатно.

17. Електронна система забезпечує сумісність та електронну інформаційну взаємодію у режимі реального часу з державними електронними інформаційними ресурсами та здійснюється засобами системи електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".

У разі відсутності технічної можливості для передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися із використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".

Загальні вимоги до інформації та електронних документів в електронній системі

18. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання інформації та електронних документів в електронній системі, внесення змін і доповнень до них здійснюється користувачами в межах повноважень, визначених законодавством.

19. Інформація та електронні документи створюються та вносяться до електронної системи українською мовою. У разі коли використання літер української абетки призводить до спотворення інформації, можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.

20. Документообіг в електронній системі здійснюється відповідно до вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. На всі електронні документи та відомості, що вносяться до електронної системи, накладається кваліфікований електронний підпис або удосконалений електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису користувача відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".

21. Програмними засобами електронної системи автоматично вносяться до журналу всі дії та/або події, що здійснюються в електронній системі, зокрема внесення дати і часу створення, завантаження, надсилання, отримання інформації електронних документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача і будь-якої зміни та видалення даних, доступних в електронній системі, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.

22. Журнал дій та/або подій, що здійснюються в електронній системі, зберігається безстроково (крім випадків, коли законодавством встановлений інший строк зберігання даних). Інформація, що міститься в журналі, може бути отримана через електронну систему у формі електронного документа.

Структура електронної системи

23. Електронна система забезпечує такі функціональні можливості:

1) доступ користувачів до електронного кабінету після проходження процедури електронної ідентифікації та автентифікації таких користувачів, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу та процедуру авторизації;

2) здійснення документообігу відповідно до вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Використання удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису (далі - удосконалений електронний підпис), або кваліфікованого електронного підпису, автентифікація чи ідентифікація особи здійснюються відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги";

3) доступ користувачів до створення, оформлення, внесення або подання інформації до електронної системи, її інтегрованих інформаційних систем, інформаційно-комунікаційних систем і підсистем, порталів, баз даних, реєстрів, мобільних додатків, функціональних, програмних модулів, аналітичних платформ, які належать до сфери застосування електронної системи;

4) створення, отримання, опрацювання та розгляд електронних документів, поданих користувачами через електронний кабінет (крім тих, що опрацьовуються автоматично), із автоматичною фіксацією часу надсилання та часу отримання, а також цілісність і достовірність електронних документів;

5) автоматизована фіксація всіх дій будь-яких користувачів (з інформацією та документами (зокрема електронними), які містяться в електронній системі);

6) можливість внесення (реєстрації) інформації та документів (зокрема електронних), у тому числі автоматичного внесення (реєстрації) інформації та документів (зокрема електронних), до електронної системи користувачами в межах повноважень, визначених законодавством;

7) можливість створення, перегляду, відправлення, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації та документів (зокрема електронних) у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

8) сумісність та електронна інформаційна взаємодія в режимі реального часу з державними електронними інформаційними ресурсами;

9) під'єднання до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта";

10) автоматизація процесів створення, прийняття, збирання, накопичення, обробки, обліку та надання інформації та документів (зокрема електронних) у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

11) можливість внесення користувачами електронної системи плати за отримання послуг та здійснення заходів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, зокрема сплати штрафів за провадження діяльності із використанням незареєстрованої потужності та/або без отримання експлуатаційного дозволу, та/або завантаження документів, що підтверджують внесення такої плати;

12) проведення автоматичного аналізу поданих/внесених даних щодо їх повноти, відповідності формату, логічності та достовірності поданих документів (зокрема електронних) для отримання/надання послуг та здійснення заходів у сферах реалізації державної політики, що належить до повноважень Держпродспоживслужби, та інформації, яка вноситься до електронної системи, зокрема із урахуванням критеріїв рівня ризику;

13) застосування засобів автентифікації з метою підтвердження цілісності інформації та електронних документів, які вносяться до електронної системи;

14) проведення процедур і здійснення заходів контролю та верифікації інформації та документів (зокрема електронних), моніторинг змін індивідуальних відомостей, захист інформації, програмного забезпечення, зокрема від несанкціонованого доступу;

15) розподільне зберігання інформації та документів (зокрема електронних), що містяться в електронній системі, для забезпечення їх цілісності;

16) шифрування та розшифрування електронних документів під час їх передачі;

17) управління правами доступу до інформації (відомостей та/або даних), електронних документів;

18) захист інформації (відомостей та/або даних) та документів (зокрема електронних), що обробляються в електронній системі, відповідно до вимог законодавства у сфері захисту інформації;

19) автоматизоване електронне консультування з найпоширеніших питань щодо отримання/надання послуг та здійснення заходів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

20) доступність інформації та документів (зокрема електронних) для користувачів електронної системи з порушенням зору;

21) формування наборів даних, що підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";

22) здійснення пошуку та перегляду інформації та документів (зокрема електронних) в електронній системі з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних";

23) збереження, автоматичне резервування і відновлення інформації та документів (зокрема електронних), що внесені до електронної системи, забезпечення безперебійного доступу до електронної системи;

24) автоматичне формування, наповнення, оновлення відомостей, що містяться в картці оператора ринку;

25) автоматичне формування, наповнення, оновлення відомостей, що містяться в електронній карті привабливості регіонів;

26) інформування правоволодільця про внесення інформації про нього та належні йому майно, майнові, правові та інші спеціальні статуси, а також про її зміну;

27) інші функціональні можливості, визначені цим Порядком.

24. Електронна система розміщується на програмно-апаратному комплексі адміністратора.

25. Електронна система складається з:

Єдиного порталу сервісів Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (далі - портал електронної системи);

електронного кабінету;

електронної карти привабливості регіонів - аналітичного модуля, який відображає потенціал регіону (території територіальної громади, області, міста), дає змогу комплексно оцінити економічні та інвестиційні можливості окремого регіону, оглянути наявну інфраструктуру та ознайомитися з її конкурентними перевагами;

мобільного додатка для здійснення заходів державного контролю, призначеного для застосування технічними приладами та засобами, що мають функції фото- та/або відеозйомки, аудіо- та/або відеозапису, а також для зберігання, експорту результатів фіксації зазначених заходів державного контролю чи окремих дій;

картки оператора ринку;

Державної електронної системи еФуд, через яку здійснюється технічна реалізація створення та функціонування Системи швидкого повідомлення про загрози, пов'язані з харчовими продуктами та кормами, Єдиного державного реєстру ветеринарних документів, Державного реєстру документів, виданих відповідно до законодавства про благополуччя тварин, переліку повідомлень про намір першого введення в обіг дитячого харчування, дієтичних добавок, харчових продуктів для спеціальних медичних цілей та харчових продуктів для контролю ваги.

Порядки ведення і функціонування складових електронної системи затверджуються відповідно до законодавства.

26. Користування електронною системою та доступ до інформації, яка міститься в ній, здійснюються на безоплатній основі.

27. Електронна система, її інтегровані інформаційні системи, інформаційно-комунікаційні системи та підсистеми, портали, бази даних, реєстри, мобільні додатки, функціональні, програмні модулі, аналітичні платформи, які належать до сфери застосування електронної системи, ведуться державною мовою та функціонують у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов'язаних з усуненням технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається адміністратором.

Інформація про проведення планових профілактичних та/або технічних робіт оприлюднюється на порталі електронної системи за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків проведення таких робіт в умовах форс-мажорних обставин.

28. Проведення профілактичних та/або планових технічних робіт з підтримки електронної системи, її інтегрованих інформаційних систем, інформаційно-комунікаційних систем та підсистем, порталів, баз даних, реєстрів, мобільних додатків, функціональних, програмних модулів, аналітичних платформ, які належать до сфери застосування електронної системи, крім усунення технічних та/або методологічних помилок, які блокують її роботу, та випадків проведення таких робіт в умовах форс-мажорних обставин, з 8-ї до 20-ї години у робочі дні забороняється.

Портал електронної системи

29. Портал електронної системи - компонент електронної системи, що функціонує як комплекс програмно-технічних засобів, мережевих та інформаційних сервісів та забезпечує:

1) доступ до електронного кабінету;

2) доступ до електронної карти привабливості регіонів;

3) доступ до картки оператора ринку;

4) доступ до Державної електронної системи еФуд через електронний кабінет;

5) доступ до інших інтегрованих інформаційних систем, інформаційно-комунікаційних систем та підсистем, баз даних, реєстрів, мобільних додатків, функціональних, програмних модулів, аналітичних платформ, які належать до сфери застосування електронної системи (у разі наявності технічної можливості);

6) оприлюднення інформації, яка міститься в реєстрах електронної системи;

7) відображення інформації та роз'яснень щодо функціонування електронної системи;

8) взаємообмін інформацією між користувачами;

9) відображення інформації про проведення профілактичних та/або планових технічних робіт з підтримки електронної системи;

10) подання повідомлення про технічні, програмно-апаратні та методологічні помилки, виявлені в роботі електронної системи;

11) оприлюднення аналітичних даних, інформації щодо міжнародної співпраці у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, зокрема процедури відкриття ринків, перелік країн, з яких дозволено імпорт та до яких здійснюється експорт товарів;

12) автоматизоване електронне консультування в режимі реального часу з питань надання послуг у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

13) інші функціональні можливості, необхідні для виконання завдань порталу електронної системи.

30. Користування порталом електронної системи та доступ до відомостей, які містяться на порталі електронної системи, здійснюється безоплатно без електронної ідентифікації та авторизації.

Електронний кабінет

31. Електронний кабінет забезпечує електронну взаємодію між фізичними та юридичними особами, фізичними особами - підприємцями, суб'єктами надання публічних (електронних публічних), зокрема адміністративних, послуг, що надаються через Державну електронну систему еФуд і за наявності технічної можливості через інші інтегровані інформаційні системи, інформаційно-комунікаційні системи та підсистеми, функціональні, програмні модулі, які належать до сфери застосування електронної системи.

32. Електронний кабінет призначений для:

1) створення, подання, підписання, збереження, перегляду заяв, повідомлень, декларацій, іншої необхідної інформації, відомостей (даних) і документів в електронній формі;

2) перевірки поданої/внесеної інформації та відомостей (даних) щодо повноти, відповідності формату, логічності та достовірності;

3) перегляду, внесення, зміни, доповнення, оновлення інформації, відомостей (даних);

4) отримання документів в електронній формі;

5) перегляду стану розгляду поданих заяв, повідомлень, декларацій, іншої необхідної інформації, відомостей (даних) і документів в електронній формі у режимі реального часу;

6) реалізації інших функціональних можливостей.

33. Засобами електронної системи забезпечуються функціональні можливості електронного кабінету залежно від прав доступу користувачів до електронного кабінету.

34. Доступ користувачів до результатів послуг у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, забезпечується залежно від способу подання заяви: через електронний кабінет або електронний кабінет користувача Порталу Дія (за наявності технічної можливості).

35. Сповіщення про надходження електронних документів надсилається автоматично програмними засобами електронної системи на адресу електронної пошти користувача.

Датою отримання електронного документа користувачем є дата, зазначена у повідомленні про доставку. У разі надходження документа у неробочий час робочого дня або у неробочий день датою отримання електронного документа/відомостей користувачем вважається наступний робочий день. У разі надходження документа у вихідний чи святковий день датою отримання електронного документа/відомостей користувачем вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.

Надання, блокування та анулювання/відновлення доступу користувачам до електронного кабінету

36. Під'єднання користувачів та доступ їм до електронного кабінету здійснюються безоплатно.

37. Користувачі, які є посадовими особами Держпродспоживслужби та її територіальних органів, отримують доступ до електронного кабінету на підставі повідомлення керівника такого органу або особи, яка виконує його обов'язки, адміністратору в електронній формі, зокрема через електронний кабінет, та за умови проходження процедури авторизації та ідентифікації через інтегровану систему електронної ідентифікації.

38. Користувачі, які є операторами ринку, отримують доступ до електронного кабінету за умови проходження процедури авторизації.

39. Користувачі під час проходження первинної електронної авторизації обов'язково зазначають в електронному кабінеті свою адресу електронної пошти, номер мобільного телефону (за наявності), підтверджують правильність своїх ідентифікаційних даних.

За достовірність відомостей, зазначених під час електронної ідентифікації, відповідає користувач.

40. У разі зміни адреси електронної пошти та номера телефону користувач зобов'язаний не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня такої зміни оновити власні облікові дані в електронному кабінеті. У разі несвоєчасного внесення змін до облікових даних всі негативні наслідки, спричинені таким невнесенням, покладаються на користувача.

41. Адміністратор блокує доступ користувачу до електронного кабінету на підставі:

1) надходження повідомлення (документів), що підтверджує (підтверджують) факт компрометації особистого ключа користувача електронних довірчих послуг, виявлений самостійно користувачем або контролюючим органом під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг;

2) отримання повідомлення від керівника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про необхідність блокування доступу користувачу до електронного кабінету у зв'язку з його відстороненням від виконання посадових обов'язків та/або з інших обґрунтованих підстав;

3) отримання інформації про внесення користувачем недостовірної інформації для отримання інформації в електронній системі, її інтегрованих інформаційних системах, інформаційно-комунікаційних системах та підсистемах, функціональних, програмних модулях, які належать до сфери застосування електронної системи;

4) отримання судового рішення про блокування доступу користувачу до електронного кабінету.

42. Адміністратор анулює доступ користувачу до електронного кабінету на підставі:

1) отримання повідомлення від керівника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про необхідність анулювання доступу користувачу до електронного кабінету у зв'язку з припиненням виконання ним повноважень (звільнення, переведення, смерть, визнання безвісно відсутнім, недієздатним, обмеження цивільної дієздатності);

2) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про анулювання доступу користувачу до електронного кабінету;

3) заяви користувача.

43. Адміністратор за повідомленням керівника державного органу, власника електронної системи або особи, яка виконує його обов'язки, змінює та відновлює право підпису електронних документів в електронному кабінеті у зв'язку з відстороненням користувача від виконання посадових обов'язків, відстороненням від посади, перебуванням на лікарняному, у відпустці. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

44. Користувачі зобов'язані не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня настання обставин, визначених пунктом 41 цього Порядку, повідомити адміністратору про необхідність блокування, анулювання доступу до електронного кабінету відповідному користувачу. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

45. Блокування чи анулювання доступу користувачу до електронного кабінету здійснюється адміністратором шляхом припинення програмними засобами доступу до електронного кабінету невідкладно з одночасним повідомленням про це відповідному користувачу. Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

46. Адміністратор відновлює доступ користувачу, якому було заблоковано доступ до електронного кабінету, на підставі:

1) отримання повідомлення від керівника державного органу або особи, яка виконує його обов'язки, про припинення обставин, що стали підставою для блокування доступу користувачу до електронного кабінету;

2) отримання судового рішення, що набрало законної сили, про скасування блокування доступу користувачу до електронного кабінету.

47. Відновлення доступу користувачу до електронного кабінету здійснюється адміністратором не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення із одночасним повідомленням про це відповідному користувачу та особі, якій він підпорядкований (за наявності). Таке повідомлення надсилається в електронній формі.

48. У разі анулювання доступу користувачу до електронного кабінету такий доступ не може бути відновлений.

49. За зверненням власника адміністратор зобов'язаний надати інформацію про користувачів, яким надано, заблоковано та анульовано/відновлено доступ до електронного кабінету.

Картка оператора ринку

50. Електронна система забезпечує автоматичне створення, формування, наповнення, оновлення відомостей, що містяться в картці оператора ринку, шляхом використання інформації з Державної електронної системи еФуд і за наявності технічної можливості з інших інтегрованих інформаційних систем, інформаційно-комунікаційних систем та підсистем, функціональних, програмних модулів, які належать до сфери застосування електронної системи.

Картка оператора ринку містить усі вичерпні відомості про оператора ринку у хронологічному порядку, зокрема:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);

адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання, визначеною Законом України "Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднань юридичних осіб": суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

дата (день/місяць/рік), назва (опис) зареєстрованих та/або затверджених потужностей, реєстраційні номери потужностей, адреси потужностей за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку;

види господарської діяльності, що провадяться з використанням потужностей;

дата і номер видачі експлуатаційного дозволу / тимчасового експлуатаційного дозволу, переоформлення, припинення дії експлуатаційного дозволу, тимчасового припинення дії, поновлення дії експлуатаційного дозволу та продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу (день/місяць/рік);

дата і номер витягів із Державного реєстру операторів ринку про затвердження та/або тимчасове затвердження тваринницьких потужностей, припинення затвердження тваринницької потужності (день/місяць/рік);

контактні дані оператора ринку: номер телефону, що складається із коду країни, коду міста або коду оператора та номера телефону абонента;

адреса електронної пошти;

інші відомості відповідно до цього Порядку.

Державна електронна система еФуд

51. Через Державну електронну систему еФуд здійснюється надання в електронній формі послуг та доступ до їх результатів засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), зокрема шляхом отримання доступу до Порталу Дія через електронний кабінет, щодо:

державної реєстрації потужностей операторів ринку, пов'язаних з виробництвом та/або обігом харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку, внесення змін щодо зареєстрованої потужності, припинення дії державної реєстрації потужності;

видачі експлуатаційних дозволів на потужності, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зокрема подання декларацій про відповідність кормів, видачу тимчасового експлуатаційного дозволу, а також припинення дії, тимчасового припинення дії, переоформлення, поновлення дії експлуатаційного дозволу та продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу;

затвердження тваринницької потужності, тимчасового затвердження тваринницької потужності, а також припинення затвердження тваринницької потужності;

видача ветеринарних документів (міжнародного ветеринарного сертифіката, ветеринарного свідоцтва, ветеринарного паспорта тварини), а також їх заміна (переоформлення).

Функціональні можливості Державної електронної системи еФуд

52. Засобами Державної електронної системи еФуд надаються такі послуги:

державна реєстрація потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, тваринницької потужності та операторів ринку;

видача експлуатаційного дозволу на потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

затвердження тваринницької потужності;

видача ветеринарних документів (міжнародного ветеринарного сертифіката, ветеринарного свідоцтва, ветеринарного паспорта тварини);

видача міжнародних сертифікатів для вантажів із харчовими продуктами.

53. Функціональними можливостями Державної електронної системи еФуд забезпечується:

1) можливість створення, перегляду, надсилання, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробки, використання, розгляду, зберігання, захисту, обліку та надання інформації та документів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

2) автоматизація порядку надання послуг у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби;

3) можливість накладення користувачами власного кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису та/або електронної печатки в електронному кабінеті;

4) створення, збирання, ведення, оброблення, зберігання та використання реєстрової інформації Державного реєстру операторів ринку;

5) формування автоматично засобами Державної електронної системи еФуд витягів, звітів та/або інших інформаційно-аналітичних довідок в електронній формі, що містять посилання на Державний реєстр операторів ринку разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом);

6) запровадження Системи швидкого повідомлення про загрози, пов'язані з харчовими продуктами та кормами;

7) створення, збирання, ведення, оброблення, зберігання та використання реєстрової інформації Єдиного державного реєстру ветеринарних документів, Реєстру державних сертифікатів про наявність достатніх знань та навичок щодо дотримання вимог законодавства про благополуччя тварин;

8) інші функціональні можливості, визначені цим Порядком.

Порядок видачі ветеринарних документів, ведення Єдиного державного реєстру ветеринарних документів та Системи швидкого повідомлення про загрози, пов'язані з харчовими продуктами та кормами, які є компонентами Державної електронної системи еФуд, затверджується Мінекономіки.

Послуга Державної електронної системи еФуд - державна реєстрація потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, тваринницької потужності

54. Послуга Державної електронної системи еФуд - державна реєстрація потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, тваринницької потужності включає в себе процедуру реєстрації, внесення змін щодо зареєстрованої потужності, припинення дії державної реєстрації потужності та внесення інформації до Державного реєстру операторів ринку, що здійснюються в автоматичному режимі на безоплатній основі.

Послуга Державної електронної системи еФуд - видача експлуатаційного дозволу на потужність, діяльність якої пов'язана із виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки

55. Послуга Державної електронної системи еФуд - видача експлуатаційного дозволу на потужність, діяльність якої пов'язана із виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, включає в себе процедуру видачі експлуатаційного дозволу, зокрема подання декларацій про відповідність кормів, видачі тимчасового експлуатаційного дозволу, а також припинення дії, тимчасового припинення дії, переоформлення, поновлення дії експлуатаційного дозволу та продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу і внесення інформації до Державного реєстру операторів ринку.

Відмова у видачі експлуатаційного дозволу

56. Підставами для відмови у видачі експлуатаційного дозволу є:

встановлення за результатами інспектування потужності її невідповідності вимогам законодавства;

незабезпечення створення агропродовольчим ринком належних умов для роботи лабораторії, зокрема, ненадання у користування службових приміщень, незабезпечених опаленням, електропостачанням, вентиляцією, водопостачанням та водовідведенням.

Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу автоматично в режимі реального часу та на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 75 Закону України "Про адміністративну процедуру".

У рішенні про відмову у видачі експлуатаційного дозволу зазначається підстава для відмови.

Інформація, яка зазначається у рішенні про відмову у видачі експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 1.

Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу приймається за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

57. Про прийняття рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу заявнику повідомляється невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення із вичерпним поясненням причини для відмови.

58. Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду.

Послуга Державної електронної системи еФуд - затвердження тваринницької потужності

59. Послуга Державної електронної системи еФуд - затвердження тваринницької потужності включає в себе процедуру затвердження тваринницької потужності, тимчасового затвердження тваринницької потужності, відмови у затвердженні тваринницької потужності, а також припинення затвердження тваринницької потужності та внесення інформації до Державного реєстру операторів ринку.

Компонент Державної електронної системи еФуд - Державний реєстр операторів ринку

60. Держателем Державного реєстру операторів ринку є Держпродспоживслужба.

Адміністратором Державного реєстру операторів ринку є державне підприємство "Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин".

Публічними реєстраторами реєстру операторів ринку є посадові особи Держпродспоживслужби.

Джерелами наповнення інформацією (відомостями) Державного реєстру операторів ринку є інформація (відомості), які міститься в таких документах і реєстрах:

заява про державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку;

заява про видачу експлуатаційного дозволу на потужності, пов'язані з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

заява про затвердження тваринницької потужності;

заява про внесення змін до інформації, що міститься в Державному реєстрі операторів ринку;

заява про припинення дії державної реєстрації потужності;

декларація про відповідність кормів;

повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів;

повідомлення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу;

повідомлення про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішення про відмову у поновленні дії експлуатаційного дозволу;

заява про переоформлення експлуатаційного дозволу;

заява про припинення дії експлуатаційного дозволу;

заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу;

повідомлення про продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності до шести місяців;

заява про припинення затвердження тваринницької потужності;

повідомлення про припинення затвердження тваринницької потужності;

акт про проведення інспектування;

відомості із Державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей;

відомості із Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів;

відомості із Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку;

відомості із Реєстру потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки та місць видалення побічних продуктів тваринного походження.

61. Створення, збирання, ведення, оброблення, оновлення, зберігання та використання реєстрової інформації Державного реєстру операторів ринку здійснюється автоматично.

62. Інформація, яка вноситься до Державного реєстру операторів ринку, наведена в додатку 2.

63. Інформація із Державного реєстру операторів ринку та їхніх потужностей, Державного реєстру потужностей з виробництва та обігу кормів, Державного реєстру тваринницьких потужностей та операторів ринку та Реєстру потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки та місць видалення побічних продуктів тваринного походження, переліків поданих декларацій про провадження господарської діяльності є частиною інформації Державного реєстру операторів ринку.

64. Об'єктом Державного реєстру операторів ринку є інформація щодо:

зареєстрованих потужностей операторів ринку, пов'язаних з виробництвом та/або обігом харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку, зокрема внесення змін щодо зареєстрованої потужності, припинення дії державної реєстрації потужності;

виданих експлуатаційних дозволів на потужності, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зокрема подання декларацій про відповідність кормів, видачу тимчасового експлуатаційного дозволу, а також припинення дії, тимчасового припинення дії, переоформлення, поновлення дії експлуатаційного дозволу та продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу;

затвердженої тваринницької потужності, тимчасового затвердження тваринницької потужності, а також припинення затвердження тваринницької потужності;

декларацій про провадження господарської діяльності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. N 314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" (Офіційний вісник України, 2022 р., N 26, ст. 1399).

65. Реєстрові номери, що автоматично формуються та присвоюються засобами Державного реєстру операторів ринку, є унікальними номерами, які складаються з цифр, що утворюються з чисел натурального ряду в будь-яких комбінаціях, і не повторюються в Державному реєстрі операторів ринку.

66. Державний реєстр операторів ринку функціонує цілодобово, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов'язаних з усуненням технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається адміністратором, за умови згоди держателя.

Інформація про проведення профілактичних та/або технічних робіт з підтримки Державного реєстру операторів ринку оприлюднюється на порталі електронної системи за три календарних дні до дати проведення таких робіт, крім випадків, коли через терміновість проведення таких робіт своєчасне попередження неможливе, про що надсилається відповідне повідомлення.

67. Державний реєстр операторів ринку ведеться державною мовою з використанням програмного забезпечення, що забезпечує його сумісність і взаємодію з іншими інформаційно-комунікаційними системами, реєстрами.

Електронна інформаційна взаємодія між Державним реєстром операторів ринку та іншими державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється засобами системи електронної взаємодії електронних ресурсів відповідно до вимог Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. N 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів".

У разі відсутності технічної можливості для передачі даних із використанням системи електронної взаємодії електронних ресурсів електронна інформаційна взаємодія між суб'єктами електронної взаємодії здійснюється із використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до статті 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".

68. Публічна інформація з Державного реєстру операторів ринку у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Оприлюднення інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних здійснюється автоматично шляхом електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром операторів ринку та Єдиним державним веб-порталом відкритих даних.

Обробка та захист відомостей Державного реєстру операторів ринку, зокрема персональних даних, реєстрової інформації та іншої інформації здійснюються відповідно до вимог Законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних" і "Про публічні електронні реєстри".

Вимоги до системи управління ризиками Державного реєстру операторів ринку та інформування суб'єктів інформаційної взаємодії і правоволодільців про порушення цілісності реєстрової інформації, її несанкціонованої обробки визначаються законодавством про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах.

Функціональні можливості Державного реєстру операторів ринку повинні забезпечувати обов'язкове інформування адміністратором правоволодільця про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Державного реєстру операторів ринку, її зміну та видалення.

69. Користування Державним реєстром операторів ринку є безоплатним.

70. Створювачами реєстрової інформації Державного реєстру операторів ринку є посадові особи територіальних органів Держпродспоживслужби та/або оператори ринку.

Днем початку функціонування Державного реєстру операторів ринку є день опублікування на офіційному веб-сайті Держпродспоживслужби повідомлення про початок функціонування електронної системи.

Створення та забезпечення функціонування Державного реєстру операторів ринку, зокрема його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, коштів міжнародної технічної допомоги та інших джерел, не заборонених законом.

Подання заяви про державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку

71. Заява про державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку (далі - заява про державну реєстрацію потужності) подається оператором ринку одним із способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку, зокрема транспортний засіб, що використовується як потужність з реалізації харчових продуктів кінцевим споживачам.

Транспортні засоби, що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів і не пов'язані з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, підлягають кумулятивній державній реєстрації, для якої подається одна заява про державну реєстрацію потужності (незалежно від кількості відповідних транспортних засобів) і за результатами якої присвоюється один особистий реєстраційний номер.

Заява про державну реєстрацію потужності подається оператором ринку не пізніше ніж за п'ять календарних днів до початку роботи потужності.

Заява про державну реєстрацію потужності складається відповідно до статті 40 Закону України "Про адміністративну процедуру". Інформація, яка зазначається у заяві про державну реєстрацію потужності, наведена в додатку 3, а інформація про види діяльності, перелік продуктів, категорії, назви/описи потужностей наведена в додатку 4.

72. У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про державну реєстрацію потужності та документи, подані оператором ринку в паперовій формі, або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) на підставі інформації, що міститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Заява про державну реєстрацію потужності, сформована засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), разом із накладеним кваліфікованим електронним підписом або удосконаленим електронним підписом адміністратора центру надання адміністративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд (за наявності технічної можливості). Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявності технічної можливості) створюється інформація про реєстрацію заяви в Державній електронній системі еФуд для подальшого друку та видачі адміністратором центру надання адміністративних послуг оператору ринку.

73. Заява про державну реєстрацію потужності формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Заява про державну реєстрацію потужності формується у придатній для сприйняття формі.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про державну реєстрацію потужності, несуть оператори ринку.

74. Завершити формування заяви про державну реєстрацію потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена в заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

Інформація, зазначена в заяві про державну реєстрацію потужності, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Формування заяви про державну реєстрацію потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про державну реєстрацію потужності, сформована та підписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

75. Заява про державну реєстрацію потужності, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Заява про державну реєстрацію потужності, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заяві про державну реєстрацію потужності засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

76. Державна реєстрація потужності здійснюється в день подання заяви про державну реєстрацію потужності оператором ринку.

Кожній зареєстрованій потужності присвоюється автоматично згенерований унікальний реєстраційний номер, що здійснюється засобами Державної електронної системи еФуд автоматично в режимі реального часу.

Інформація, яка зазначається в реєстраційному номері потужності, наведена в додатку 5.

77. Витяг із Державного реєстру операторів ринку про державну реєстрацію потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та містить інформацію про присвоєний реєстраційний номер потужності.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про державну реєстрацію потужності містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код). Перевірка витягу із Державного реєстру операторів ринку проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних із Державного реєстру операторів ринку.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про державну реєстрацію потужності, сформований засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про державну реєстрацію потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

У разі потреби витяг із Державного реєстру операторів ринку про державну реєстрацію потужності може бути роздрукований. Витяг із Державного реєстру операторів ринку у паперовій та електронній формі містить відомості, актуальні на момент запиту або на визначену дату.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про державну реєстрацію потужності у паперовій та електронній формі має однакову юридичну силу.

Інформація, яка зазначається у витягу про державну реєстрацію потужності, наведена в додатку 6.

Подання заяви про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, щодо зареєстрованої потужності

78. Оператор ринку зобов'язаний протягом 10 робочих днів повідомити територіальному органу Держпродспоживслужби про зміни у своїй діяльності, що зумовлюють необхідність внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку.

Зміна найменування оператора ринку у зв'язку із зміною типу акціонерного товариства або у зв'язку з перетворенням акціонерного товариства в інше господарське товариство не є підставою для звернення оператора ринку із заявою про внесення змін до інформації, що міститься в Державному реєстрі операторів ринку, у частині найменування такого оператора та не є підставою для внесення таких змін.

Оператор ринку, найменування якого було змінено, звертається із заявою про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, у частині нового найменування такого оператора ринку.

Приватизація єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства - оператора ринку, потужності якого були попередньо зареєстровані, є підставою для внесення змін до Державного реєстру операторів ринку за умови збереження діяльності з виробництва та/або обігу харчових продуктів тваринного походження.

У разі зміни інформації, зокрема строків, щодо права власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента) оператор ринку звертається із заявою про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку.

79. Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, та документи, подані оператором ринку в паперовій формі, або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) на підставі інформації, що міститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, сформована засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), разом із накладеним кваліфікованим електронним підписом або удосконаленим електронним підписом адміністратора центру надання адміністративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд. Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявності технічної можливості) створюється інформація про реєстрацію заяви в Державній електронній системі еФуд для подальшого друку та видачі адміністратором центру надання адміністративних послуг оператору ринку.

80. Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, формується у придатній для сприйняття формі.

Інформація, яка зазначається у заяві про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, наведена в додатку 7.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, несуть оператори ринку.

81. Завершити формування заяви про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

Інформація, зазначена у заяві про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Формування заяви про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

82. Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заяві про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

83. Заява про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, сформована та підписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Зміни до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, вносяться до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

84. Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, наведена в додатку 8.

Подання заяви про припинення дії державної реєстрації потужності та внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку

85. Підставами для припинення дії державної реєстрації потужності та внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, є:

заява оператора ринку про припинення дії державної реєстрації потужності у зв'язку з припиненням діяльності;

рішення суду про припинення дії державної реєстрації потужності;

ліквідація юридичної особи або припинення підприємницької діяльності оператора потужностей (оператора ринку) - фізичної особи - підприємця;

смерть оператора потужностей (оператора ринку) - фізичної особи;

встановлення факту наявності в заяві недостовірних відомостей про потужність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, тваринницької потужності;

закінчення строку дії правочинів щодо нерухомого майна та речових прав на нього;

закінчення трьох місяців після виявлення Держпродспоживслужбою невідповідності потужності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разі, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невідповідність;

закінчення трьох місяців після виявлення Держпродспоживслужбою невідповідності тваринницької потужності (оператора ринку) вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин в разі, коли протягом такого строку оператор потужностей (оператор ринку) не усунув зазначену невідповідність.

86. Територіальний орган Держпродспоживслужби звертається до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у вигляді припинення дії державної реєстрації потужності за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) встановлення факту наявності в заяві недостовірних відомостей про потужність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, тваринницької потужності;

2) закінчення трьох місяців після виявлення Держпродспоживслужбою невідповідності потужності вимогам законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разі, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невідповідність;

3) закінчення трьох місяців після виявлення Держпродспоживслужбою невідповідності тваринницької потужності (оператора ринку) вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин в разі, коли протягом такого строку оператор потужностей (оператор ринку) не усунув зазначену невідповідність;

4) прийняття протягом року трьох або більше рішень (постанов) про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки на відповідній потужності в разі, коли вони не були визнані незаконними в установленому законом порядку.

87. Оператор ринку за 10 робочих днів до дня припинення діяльності потужності, але не пізніше ніж протягом наступного дня з моменту припинення діяльності потужності подає заяву про припинення дії державної реєстрації потужності.

Заява про припинення дії державної реєстрації потужності подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про припинення дії державної реєстрації потужності та документи, подані оператором ринку в паперовій формі, або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) на підставі інформації, яка міститься в документах, поданих оператором ринку, роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Заява про припинення дії державної реєстрації потужності, сформована засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), разом із накладеним кваліфікованим електронним підписом або удосконаленим електронним підписом адміністратора центру надання адміністративних послуг передається до Державної електронної системи еФуд. Одночасно програмними засобами Державної електронної системи еФуд (за наявності технічної можливості) створюється інформація про реєстрацію заяви в Державній електронній системі еФуд для подальшого друку та видачі адміністратором центру надання адміністративних послуг оператору ринку.

88. Заява про припинення дії державної реєстрації потужності формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованого електронного підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Заява про припинення дії державної реєстрації потужності формується у придатній для сприйняття формі. Інформація, яка зазначається у заяві про припинення дії державної реєстрації потужності, наведена в додатку 9.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про припинення дії державної реєстрації потужності, несуть оператори ринку.

89. Завершити формування заяви про припинення дії державної реєстрації потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена в заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

Інформація, зазначена в заяві про припинення дії державної реєстрації потужності, перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Формування заяви про припинення дії державної реєстрації потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про припинення дії державної реєстрації потужності, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

90. Заява про припинення дії державної реєстрації потужності, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заяві про припинення дії державної реєстрації потужності засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

Заява про припинення дії державної реєстрації потужності, сформована та підписана, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Відомості про припинення дії державної реєстрації потужності вносяться до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

Повідомлення про припинення дії державної реєстрації потужності, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про припинення дії державної реєстрації потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

91. Посадова особа територіального органу Держпродспоживслужби через електронний кабінет переносить інформацію з рішення суду про припинення дії державної реєстрації потужності до Державної електронної системи еФуд із використанням кваліфікованого електронного підпису.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про припинення дії державної реєстрації потужності, наведена в додатку 10.

92. У разі отримання інформації із Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про державну реєстрацію припинення юридичної особи або про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця відомості про припинення дії державної реєстрації потужності до Державного реєстру операторів ринку вносяться автоматично в режимі реального часу.

93. У разі коли оператор ринку протягом одного року після припинення дії державної реєстрації потужності повторно реєструє потужність за аналогічною адресою потужності, місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку та видами діяльності, які планується провадити з використанням потужності, територіальний орган Держпродспоживслужби проводить інспектування зареєстрованої потужності протягом 15 днів з дня її реєстрації.

Подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу на потужності, пов'язані з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки

94. Заява про видачу експлуатаційного дозволу на потужності, пов'язані з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки (далі - заява про видачу експлуатаційного дозволу), подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про видачу експлуатаційного дозволу в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

95. За видачу експлуатаційного дозволу, поновлення його дії справляється плата (адміністративний збір), яка становить 0,17 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому подано заяву про видачу або поновлення дії експлуатаційного дозволу.

96. За проведення позапланового заходу державного контролю (далі - інспектування) справляється плата.

Вартість здійснення інспектування потужності визначається згідно з порядком, затвердженим Мінекономіки разом із Мінфіном, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог статті 63 Закону України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин", та із урахуванням виду оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання, визначеною Законом України "Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднань юридичних осіб": суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва.

Для отримання експлуатаційного дозволу не потребують інспектування потужності операторів ринку, які діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях.

Інформація про види діяльності, перелік продуктів, категорії, назви/описи потужностей наведена в додатку 4.

97. Заява про видачу експлуатаційного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Заява про видачу експлуатаційного дозволу складається відповідно до статті 40 Закону України "Про адміністративну процедуру". Інформація, яка зазначається у заяві про видачу експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 11.

За умови, що оператори ринку діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях, оператор ринку подає заяву про видачу експлуатаційного дозволу разом із декларацією про відповідність кормів через електронний кабінет. Інформація, яка зазначається у декларації про відповідність кормів, наведена в додатку 12.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про видачу експлуатаційного дозволу, несуть оператори ринку.

98. Завершити формування заяви про видачу експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить підтвердження про повну сплату адміністративного збору і плати за проведення інспектування потужності.

99. Сплата адміністративного збору та плати за проведення інспектування потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг із реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування заяви про видачу експлуатаційного дозволу зазначається інформація про дату, суму сплати та призначення платежу.

100. Формування заяви про видачу експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про видачу експлуатаційного дозволу, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Заява про видачу експлуатаційного дозволу, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Інформація, зазначена операторами ринку під час формування заяви про видачу експлуатаційного дозволу, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Заява про видачу експлуатаційного дозволу, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Заяві про видачу експлуатаційного дозволу засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

101. Оператори ринку, які діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях, у разі виникнення змін у переліку кормів, що реалізуються без зберігання, повинні внести зміни у декларацію про відповідність кормів протягом трьох днів з дня виникнення таких змін.

Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, у паперовій формі або формує зазначене повідомлення в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, наведена в додатку 13.

Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, несуть оператори ринку.

102. Завершити формування повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у повідомленні інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

103. Формування повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час формування повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, автоматично перевіряється щодо її достовірності у порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, що подається в електронній формі, повинне відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

104. Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, сформоване та підписане засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданим в день його надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Повідомленню про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

Зміни до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, вносяться до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

Повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, сформоване засобами Державної електронної системи еФуд, надсилається користувачу залежно від способу подання повідомлення про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Проведення інспектування потужності

105. Визначення інспекторів і дати проведення інспектування потужності здійснюється автоматично засобами Державної електронної системи еФуд відповідно до затвердженого Держпродспоживслужбою порядку та переліку інспекторів.

Інспектор через електронний кабінет створює наказ про проведення інспектування потужності, який повинен містити найменування оператора ринку, щодо якого буде здійснюватися захід, і предмет перевірки.

Наказ про проведення інспектування потужності підписується із накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника посадової особи Держпродспоживслужби, який проводить інспектування. За потреби інспектор роздруковує сформований наказ засобами Державної електронної системи еФуд.

106. Повідомлення про дату проведення інспектування потужності формується автоматично в режимі реального часу засобами Державної електронної системи еФуд або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) та надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Інформація, яка зазначається у повідомленні про дату проведення інспектування потужності, наведена в додатку 14.

107. Акт про проведення інспектування заповнюється інспектором через електронний кабінет із використанням мобільного додатка.

Форми актів державного контролю, які містять вичерпний перелік питань для перевірки дотримання оператором ринку вимог законодавства про харчові продукти та корми, здоров'я та благополуччя тварин і застосовуються інспекторами під час інспектування потужності, затверджуються Мінекономіки.

Після накладення на акт про проведення інспектування кваліфікованого електронного підпису інспекторів, які брали участь в інспектуванні, не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня формування та заповнення акта про проведення інспектування відповідний акт надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг).

Повідомлення про надходження акта про проведення інспектування формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачу в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) та на адресу електронної пошти.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про надходження до електронного кабінету акта про проведення інспектування, наведена в додатку 15.

Акт про проведення інспектування вважається отриманим оператором ринку з моменту надходження документа до електронного кабінету та/або електронного кабінету користувача Порталу Дія або в день вручення його адміністратором центру надання адміністративних послуг. Оператор ринку або уповноважена ним особа не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дня отримання акта про проведення інспектування повинен підписати його, зокрема шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису. Ненакладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису вважається відмовою оператора ринку підписувати акт про проведення інспектування.

Відмова оператора ринку підписувати акт про проведення інспектування є підставою для закриття адміністративного провадження відповідно до частини першої статті 65 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Адміністратор центру надання адміністративних послуг невідкладно, але не пізніше ніж протягом наступного робочого дня повертає підписаний у паперовій формі оператором ринку або уповноваженою ним особою акт про проведення інспектування відповідному територіальному органу Держпродспоживслужби.

108. Акт про проведення інспектування вважається складеним з моменту підписання його інспекторами, які брали участь в інспектуванні, та оператором ринку або уповноваженою ним особою.

Під час проведення інспектування потужності інспектори зобов'язані здійснювати фіксацію процесів такого інспектування засобами відеофіксації, а також використовувати технічний прилад, який даватиме змогу здійснювати внесення первинної інформації до електронного кабінету. Інспектор зобов'язаний забезпечувати завантаження даних із засобів відеофіксації на центральний сервер зберігання відеозаписів адміністратора Державної електронної системи еФуд.

109. У разі коли за результатами проведення інспектування встановлено, що потужність відповідає вимогам законодавства лише щодо інфраструктури та обладнання, видається тимчасовий експлуатаційний дозвіл строком на три місяці.

110. У разі коли за результатами проведення інспектування потужності виявлено незареєстровану потужність, обов'язковість державної реєстрації якої встановлено законодавством, інспектор видає припис про здійснення державної реєстрації такої потужності.

Строк виконання припису визначає інспектор, але не більше 10 календарних днів.

Невиконання приписів тягне за собою застосування до оператора ринку штрафних санкцій відповідно до законодавства.

111. Інспектор за результатами інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про видачу експлуатаційного дозволу;

про відмову у видачі експлуатаційного дозволу;

про видачу тимчасового експлуатаційного дозволу, строком на три місяці.

Інформація, яка зазначається в експлуатаційному дозволі, тимчасовому експлуатаційному дозволі, автоматично вноситься до Державного реєстру операторів ринку та наведена в додатку 16.

112. Кожній потужності в режимі реального часу присвоюється реєстраційний номер, автоматично згенерований засобами Державної електронної системи еФуд.

Інформація, яка зазначається в реєстраційному номері потужності, наведена в додатку 4.

Діючий реєстраційний номер потужності, присвоєний до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2026 р. N 523 "Про реалізацію експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів", зазначається в дужках після нового реєстраційного номера, сформованого відповідно до цього Порядку.

113. Видача експлуатаційного дозволу, тимчасового експлуатаційного дозволу або рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу з копією акта інспектування потужності здійснюється у строки:

для суб'єктів мікропідприємництва - не пізніше ніж протягом семи робочих днів з дня отримання заяви про видачу експлуатаційного дозволу від оператора ринку, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування;

для суб'єктів малого підприємництва - не пізніше ніж протягом дев'яти робочих днів з дня отримання заяви про видачу експлуатаційного дозволу від оператора ринку, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування;

для суб'єктів середнього підприємництва - не пізніше ніж протягом 11 календарних днів з дня отримання заяви про видачу експлуатаційного дозволу від оператора ринку, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування;

для суб'єктів великого підприємництва - не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня отримання заяви про видачу експлуатаційного дозволу від оператора ринку, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування.

За умови, що оператори ринку діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях, подали заяву про видачу експлуатаційного дозволу разом із декларацією про відповідність кормів через електронний кабінет, експлуатаційний дозвіл, який містить інформацію про присвоєний потужності реєстраційний номер, формується автоматично в режимі реального часу засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

114. Експлуатаційний дозвіл або тимчасовий експлуатаційний дозвіл, який містить інформацію про присвоєний потужності реєстраційний номер, або рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

Експлуатаційний дозвіл, тимчасовий експлуатаційний дозвіл містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код) та інформацію про присвоєний потужності реєстраційний номер. Перевірка експлуатаційного дозволу, тимчасового експлуатаційного дозволу проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних із Державного реєстру операторів ринку.

Експлуатаційний дозвіл, тимчасовий експлуатаційний дозвіл або рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

Експлуатаційний дозвіл і тимчасовий експлуатаційний дозвіл у паперовій та електронній формі мають однакову юридичну силу.

Подання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності

115. Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності, подається оператором ринку не пізніше ніж за 15 календарних днів до закінчення строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності, у паперовій формі або формує зазначене повідомлення в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Не пізніше ніж за 20 календарних днів до закінчення строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу оператору ринку автоматично в режимі реального часу надсилається сповіщення про завершення строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу.

Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, формується у придатній для сприйняття формі. Інформація, яка зазначається у повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, наведена в додатку 17.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності, несуть оператори ринку.

116. Завершити формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у повідомленні інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить відмітки про згоду на інспектування потужності;

не містить підтвердження повної сплати адміністративного збору та плати за проведення інспектування потужності.

117. Вартість проведення інспектування потужності визначається відповідно до пункту 96 цього Порядку.

Сплата за проведення інспектування потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг з реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, зазначається інформація про дату, суму сплати та призначення платежу.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, автоматично перевіряється щодо її достовірності у порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається до Державної електронної системи еФуд і вважається поданим в день його надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, повинне відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Повідомленню про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

118. Визначення інспекторів і дати проведення інспектування потужності здійснюється відповідно до пункту 105 цього Порядку.

119. Повідомлення про дату проведення інспектування потужності формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачам залежно від способу подання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

120. Повторне інспектування потужності проводиться інспектором протягом 10 календарних днів з дня отримання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності.

Інспектування потужності проводиться відповідно до пунктів 105 - 113 цього Порядку.

121. Інспектор за результатами проведення повторного інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу до шести місяців;

про видачу експлуатаційного дозволу.

Тимчасовий експлуатаційний дозвіл, дія якого продовжена до шести місяців з дня видачі, видається в разі, коли за результатами повторного інспектування потужності, проведеного протягом трьох місяців з дня видачі тимчасового експлуатаційного дозволу, підтверджено, що оператор ринку усунув окремі невідповідності вимогам законодавства, але потужність все ще не відповідає всім вимогам законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я тварин та благополуччя тварин.

Тимчасовий експлуатаційний дозвіл, дія якого продовжена до шести місяців з дня видачі, або експлуатаційний дозвіл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про видачу експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

Інформація про видані експлуатаційні дозволи, тимчасові експлуатаційні дозволи та продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу вноситься до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

122. Повторне повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності, у разі продовження строку дії тимчасового експлуатаційного дозволу до шести місяців подається відповідно до пунктів 115 - 119 цього Порядку.

Інспектор за результатами проведення повторного інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про відмову у видачі експлуатаційного дозволу;

про видачу експлуатаційного дозволу.

Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу або експлуатаційний дозвіл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу залежно від способу подання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 75 Закону України "Про адміністративну процедуру".

123. Дія тимчасового експлуатаційного дозволу припиняється з автоматичним внесенням відповідної інформації до Державного реєстру операторів ринку в разі:

закінчення строку, на який видано тимчасовий експлуатаційний дозвіл;

рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу;

видачі експлуатаційного дозволу.

Переоформлення експлуатаційного дозволу

124. Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про переоформлення експлуатаційного дозволу в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

125. Підставами для переоформлення експлуатаційного дозволу є:

зміна категорії потужності та/або додавання (виключення) коду категорії потужності за видами господарської діяльності, зокрема зміна або додавання коду способу утримання курей-несучок;

приватизація єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства - оператора ринку, на потужності якого раніше видано експлуатаційний дозвіл;

реорганізація оператора ринку - юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або виділу;

зміна персональних даних оператора ринку, найменування потужності.

126. Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу подається протягом п'яти робочих днів з дня виникнення підстави для переоформлення.

Інформація, яка зазначається у заяві про переоформлення експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 18.

127. У разі коли підставами для переоформлення експлуатаційного дозволу є приватизація єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства - оператора ринку, на потужності якого раніше видано експлуатаційний дозвіл, або зміна категорії потужності та/або додавання (виключення) коду категорії потужності за видами господарської діяльності, зокрема зміна або додавання коду способу утримання курей-несучок, сплачується плата за проведення інспектування потужності.

Сплата за проведення інспектування потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг з реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу зазначається інформація про дату, суму сплати і призначення платежу.

Переоформлення експлуатаційного дозволу з інших підстав здійснюється безоплатно без проведення інспектування потужності.

Вартість проведення інспектування визначається відповідно до пункту 96 цього Порядку.

128. У разі реорганізації оператора ринку - юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу або виділу та в разі зміни персональних даних про оператора ринку, найменування потужності переоформлений експлуатаційний дозвіл формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби, про що автоматично вноситься інформація до Державного реєстру операторів ринку в режимі реального часу.

129. Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

130. Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу формується у придатній для сприйняття формі.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу, несуть оператори ринку.

131. Завершити формування заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить підтвердження повної сплати за проведення інспектування потужності (за наявності).

Інформація, зазначена операторами ринку під час створення заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Після формування заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія та накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи заява блокується для редагування та засобами електронної інформаційної взаємодії передається до Державної електронної системи еФуд.

Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заява про переоформлення експлуатаційного дозволу, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

132. У разі здійснення приватизації єдиного майнового комплексу державного або комунального підприємства - оператора ринку, на потужності якого раніше видано експлуатаційний дозвіл, або зміни категорії потужності та/або додавання (виключення) коду категорії потужності за видами господарської діяльності, зокрема зміни або додавання коду способу утримання курей-несучок, переоформлення експлуатаційного дозволу проводиться інспектором протягом 15 календарних днів з дня отримання від оператора ринку заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу.

133. Визначення інспекторів і дати проведення інспектування потужності здійснюється відповідно до пункту 105 цього Порядку.

Інспектування потужності проводиться інспектором протягом 10 календарних днів з дня отримання від оператора ринку заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу.

134. Інспектування потужності проводиться відповідно до пунктів 106 - 113 цього Порядку.

135. Інспектор за результатами проведення інспектування в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про переоформлення експлуатаційного дозволу;

про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу.

136. Переоформлений експлуатаційний дозвіл, рішення про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу формуються автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

Інформація про переоформлений експлуатаційний дозвіл автоматично вноситься до Державного реєстру операторів ринку в режимі реального часу.

Переоформлений експлуатаційний дозвіл або рішення про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про переоформлення експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

Оператор ринку може отримати переоформлений експлуатаційний дозвіл або рішення про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу та роздрукувати програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Попередній експлуатаційний дозвіл визнається недійсним, про що автоматично вноситься інформація до Державного реєстру операторів ринку в режимі реального часу.

Інформація, яка зазначається у рішенні про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 19.

Припинення дії експлуатаційного дозволу

137. Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про припинення дії експлуатаційного дозволу в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

138. Підставами для припинення дії експлуатаційного дозволу є:

звернення оператора ринку про припинення дії експлуатаційного дозволу;

звернення оператора ринку про припинення дії експлуатаційного дозволу через припинення експлуатації потужності, на яку отримано експлуатаційний дозвіл;

припинення юридичної особи;

припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем;

рішення суду.

Територіальний орган Держпродспоживслужби звертається до адміністративного суду з позовом про застосування заходу реагування у вигляді припинення дії (анулювання, відкликання) експлуатаційного дозволу за наявності хоча б однієї з таких підстав:

1) встановлення факту наявності в заяві або інших документах, поданих для отримання експлуатаційного дозволу, недостовірної інформації;

2) спливу одного року після виявлення невідповідності потужності (об'єкта) вимогам законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки в разі, коли протягом цього строку оператор ринку не усунув зазначену невідповідність;

3) прийняття протягом року трьох або більше рішень (постанов) про тимчасове припинення виробництва та/або обігу харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки на відповідній потужності в разі, коли вони не були визнані незаконними в установленому законом порядку.

139. Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу подається оператором ринку протягом п'яти робочих днів з дня припинення експлуатації потужності, на яку отримано експлуатаційний дозвіл.

140. Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

141. Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу формується у придатній для сприйняття формі. Інформація, яка зазначається у заяві про припинення дії експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 20.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про припинення дії експлуатаційного дозволу, несуть оператори ринку.

142. Завершити формування заяви про припинення дії експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення заяви про припинення дії експлуатаційного дозволу, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Формування заяви про припинення дії експлуатаційного дозволу завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи, блокується для редагування та передається до Державної електронної системи еФуд програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія.

Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу, яка подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заява про припинення дії експлуатаційного дозволу, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

143. Припинення дії експлуатаційного дозволу здійснюється засобами Державної електронної системи еФуд із надсиланням повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу користувачам залежно від способу подання заяви про припинення дії експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти. Відомості про припинення дії експлуатаційного дозволу вносяться до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

Повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

Дія експлуатаційного дозволу припиняється в день надсилання повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу користувачам та внесення інформації про припинення дії до Державного реєстру операторів ринку.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про припинення дії експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 21.

144. У разі проведення державної реєстрації припинення юридичної особи або державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою - підприємцем припинення дії експлуатаційного дозволу здійснюється автоматично в порядку електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із надсиланням повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), а також на адресу електронної пошти оператора ринку і внесенням інформації до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

145. У разі надходження рішення суду про припинення експлуатації потужності та/або припинення дії експлуатаційного дозволу інспектор в електронному кабінеті проставляє відмітку про припинення дії експлуатаційного дозволу з надсиланням повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), а також на адресу електронної пошти оператора ринку і внесенням інформації до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

Тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу

146. Підставою для тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу є невиконання оператором ринку у технічно можливий строк вимоги розпорядження або іншого розпорядчого документа про тимчасове припинення функціонування потужності або частини потужності та/або тимчасову заборону обігу об'єктів санітарних заходів, що пов'язані з такими порушеннями.

Інспектор через електронний кабінет створює повідомлення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу та вносить інформацію про підстави для тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу.

Формування повідомлення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу засобами Державної електронної системи еФуд завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису інспектора.

Інформація про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу вноситься до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

Повідомлення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу надсилається до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія, а також на адресу електронної пошти оператора ринку відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Інформація, яка зазначається у повідомленні про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 22.

Оператор ринку, дію експлуатаційного дозволу на потужності якого тимчасово припинено, не має права провадити відповідну діяльність на таких потужностях.

Подання заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу

147. Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про поновлення дії експлуатаційного дозволу в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Сплата адміністративного збору та плати за проведення інспектування потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг з реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу зазначається інформація про дату, суму сплати і призначення платежу.

148. Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

149. Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу складається відповідно до статті 40 Закону України "Про адміністративну процедуру". Інформація, яка зазначається у заяві про поновлення дії експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 23.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу, несуть оператори ринку.

150. Завершити формування заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить відмітки про згоду на інспектування потужності;

не містить підтвердження повної сплати адміністративного збору та плати за проведення інспектування потужності.

Формування заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи, блокується для редагування.

Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заява про поновлення дії експлуатаційного дозволу, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження до Державної електронної системи еФуд відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

151. Інспектування потужності проводиться інспекторами протягом 10 робочих днів з дня надходження до Держпродспоживслужби заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу за умови підтвердження внесення відповідної плати.

152. Визначення інспекторів і дати проведення інспектування потужності здійснюється відповідно до пункту 105 цього Порядку.

153. Інспектування потужності проводиться відповідно до пунктів 106 - 113 цього Порядку.

154. Інспектор за результатами проведення інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про поновлення дії експлуатаційного дозволу;

про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу.

155. Підставою для відмови в поновленні дії експлуатаційного дозволу є невиконання оператором ринку у технічно можливий строк вимоги розпорядження або іншого розпорядчого документа про тимчасове припинення дії функціонування потужності або частини потужності та/або тимчасову заборону обігу об'єктів санітарних заходів, що пов'язані з такими порушеннями.

156. Повідомлення про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішення про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу формуються автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби. Інформація про поновлення дії експлуатаційного дозволу автоматично вноситься до Державного реєстру операторів ринку в режимі реального часу.

Повідомлення про поновлення дії експлуатаційного дозволу надсилається не пізніше ніж протягом 15 календарних днів з дня отримання від оператора ринку заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування потужності.

157. Повідомлення про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішення про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу з копією акта про проведення інспектування надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про поновлення дії експлуатаційного дозволу (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 75 Закону України "Про адміністративну процедуру".

158. Інформація, яка зазначається у повідомленні про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішенні про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу, наведена в додатку 24.

Подання заяви про затвердження тваринницької потужності

159. Заява про затвердження тваринницької потужності подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про затвердження тваринницької потужності в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Затвердження тваринницької потужності здійснюється безоплатно.

За проведення інспектування тваринницької потужності справляється плата.

Сплата за проведення інспектування тваринницької потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг з реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування заяви про затвердження тваринницької потужності зазначається інформація про дату, суму сплати і призначення платежу.

Вартість проведення інспектування визначається відповідно до пункту 96 цього Порядку.

160. Заява про затвердження тваринницької потужності формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

161. Заява про затвердження тваринницької потужності складається відповідно до статті 40 Закону України "Про адміністративну процедуру". Інформація, яка зазначається у заяві про затвердження тваринницької потужності, наведена в додатку 25.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про затвердження тваринницької потужності, несуть оператори ринку.

162. Завершити формування заяви про затвердження тваринницької потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить підтвердження повної сплати за проведення інспектування потужності.

163. Формування заяви про затвердження тваринницької потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про затвердження тваринницької потужності, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення заяви про затвердження тваринницької потужності, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Заява про затвердження тваринницької потужності, яка подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заява про затвердження тваринницької потужності, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Інформація про види діяльності, перелік продуктів, категорії, назви/описи потужностей, інформація, яка зазначається у заяві про затвердження тваринницької потужності, та інформація, яка зазначається в реєстраційному номері, наведена в додатках 4, 5 і 25.

Проведення інспектування тваринницької потужності

164. Інспектування тваринницької потужності проводиться відповідно до пунктів 105 - 108 цього Порядку.

165. У разі коли за результатами проведення інспектування тваринницької потужності встановлено, що тваринницька потужність відповідає вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин лише в частині, яка гарантує, що така потужність не становить високого ризику, видається витяг із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження потужності строком на три місяці.

166. Інспектор за результатами проведення інспектування тваринницької потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про затвердження тваринницької потужності;

про відмову у затвердженні тваринницької потужності;

про тимчасове затвердження тваринницької потужності строком на три місяці.

Інформація про затвердження тваринницької потужності і про тимчасове затвердження тваринницької потужності строком на три місяці автоматично вноситься до Державного реєстру операторів ринку.

Кожній тваринницький потужності в режимі реального часу присвоюється автоматично згенерований засобами Державної електронної системи еФуд реєстраційний номер.

Інформація, яка зазначається в реєстраційному номері потужності, наведена в додатку 5.

Діючий реєстраційний номер потужності, присвоєний до набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2026 р. N 523 "Про реалізацію експериментального проекту щодо цифровізації послуг Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів", зазначається в дужках після нового реєстраційного номера, сформованого відповідно до цього Порядку.

167. Витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності, що містить інформацію про присвоєний потужності реєстраційний номер, або рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код) та інформацію про присвоєний потужності реєстраційний номер. Перевірка витягу із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності проводиться за допомогою електронних пристроїв шляхом зчитування унікального електронного ідентифікатора (QR-коду), який забезпечує отримання даних із Державного реєстру операторів ринку.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності чи рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності надсилається користувачам залежно від способу подання заяви про затвердження тваринницької потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності у паперовій та електронній формі має однакову юридичну силу.

168. Витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності або про тимчасове затвердження тваринницької потужності, рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності надсилається не пізніше ніж протягом 10 робочих днів з дня отримання від оператора ринку заяви про затвердження тваринницької потужності, але не пізніше ніж протягом двох робочих днів з дня завершення інспектування.

169. Інформація, яка зазначається у витягах із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності, про тимчасове затвердження тваринницької потужності, наведена в додатках 26 і 27.

Відмова у затвердженні тваринницької потужності

170. Підставою для відмови у затвердженні тваринницької потужності є встановлення за результатами проведення інспектування тваринницької потужності її невідповідності вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

171. Рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби, надсилається користувачу автоматично в режимі реального часу та на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 75 Закону України "Про адміністративну процедуру".

172. У рішенні про відмову у затвердженні тваринницької потужності зазначається підстава для відмови.

Інформація, яка зазначається у рішенні про відмову у затвердженні тваринницької потужності, наведена в додатку 28.

Рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності приймається за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".

Про прийняття рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності заявнику повідомляється невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня прийняття рішення із вичерпним поясненням причини для відмови.

Рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду.

Подання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності

173. Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, подається оператором ринку не пізніше ніж за 15 календарних днів до завершення строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності, у паперовій формі або формує зазначене повідомлення в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

Не пізніше ніж за 20 календарних днів до закінчення строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності оператору ринку автоматично в режимі реального часу надсилається сповіщення про завершення строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності.

Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, формується у придатній для сприйняття формі. Інформація, яка зазначається у повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, наведена в додатку 29.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, несуть оператори ринку.

174. Завершити формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи;

не містить відмітки про згоду на інспектування потужності;

не містить підтвердження повної сплати за проведення інспектування потужності.

175. Вартість проведення інспектування потужності визначається відповідно до пункту 96 цього Порядку.

Сплата за проведення інспектування потужності може здійснюватися програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) за унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом) або шляхом внесення реквізитів електронного платіжного засобу (платіжної карти), допустимого правилами платіжної системи.

Рахунки для оплати послуг з реквізитами автоматично генеруються програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія.

Під час формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, зазначається інформація про дату, суму сплати і призначення платежу.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

Після формування повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, накладення кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, блокується для редагування. Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності, сформоване програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд, і вважається поданим в день його надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, повинне відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Повідомленню про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, засобами Державної електронної системи еФуд присвоюється реєстровий номер.

176. Визначення інспекторів і дати проведення інспектування потужності здійснюється відповідно до пункту 105 цього Порядку.

177. Повідомлення про дату проведення інспектування потужності формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається користувачам залежно від способу подання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру".

178. Повторне інспектування потужності проводиться інспектором протягом 10 календарних днів з дня отримання повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності.

179. Інспектування потужності проводиться відповідно до пунктів 164 - 169 цього Порядку.

Інспектор за результатами проведення повторного інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про продовження строку дії рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності до шести місяців;

про затвердження тваринницької потужності.

180. Повідомлення про продовження строку дії рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності до шести місяців формується засобами Державної електронної системи еФуд автоматично та надсилається до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), а також на адресу електронної пошти оператора ринку відповідно до вимог статті 32 Закону України "Про адміністративну процедуру". Інформація, яка зазначається у повідомленні про продовження строку дії рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності до шести місяців, наведена в додатку 30.

181. Витяг із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужності, дія якого продовжена до шести місяців з дня видачі, видається в разі, коли за результатами повторного інспектування потужності, проведеного протягом трьох місяців з дня видачі витягу із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужності, підтверджено, що оператор ринку усунув окремі невідповідності вимогам законодавства, але потужність все ще не відповідає всім вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин.

Витяг із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужності або витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), а також на адресу електронної пошти оператора ринку.

182. Інформація про затвердження тваринницької потужності, тимчасове затвердження тваринницької потужності та продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності вноситься до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

183. Повідомлення про усунення невідповідностей, виявлених під час проведення інспектування тваринницької потужності, у разі продовження строку дії рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності до шести місяців подається відповідно до пунктів 173 - 178 цього Порядку.

Інспектор за результатами проведення повторного інспектування потужності в електронному кабінеті проставляє відмітку:

про відмову у затвердженні тваринницької потужності;

про затвердження тваринницької потужності.

184. Рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності або витяг із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби та надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про затвердження тваринницької потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти відповідно до вимог статті 75 Закону України "Про адміністративну процедуру".

185. Дія рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності припиняється із автоматичним внесенням відповідної інформації до Державного реєстру операторів ринку в разі:

закінчення строку дії рішення про тимчасове затвердження тваринницької потужності;

рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності;

видачі витягу із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності.

Припинення дії затвердження тваринницької потужності

186. Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності подається оператором ринку одним із таких способів:

програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет;

засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості);

до центру надання адміністративних послуг.

У разі звернення до центру надання адміністративних послуг адміністратор цього центру приймає заяву про припинення дії затвердження тваринницької потужності в паперовій формі або формує зазначену заяву в електронній формі засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), роздруковує і надає оператору ринку для перевірки та підпису.

187. Підставами для припинення дії затвердження тваринницької потужності є:

заява оператора ринку;

ліквідація юридичної особи або припинення підприємницької діяльності оператором потужностей (оператором ринку) - фізичною особою - підприємцем;

смерть оператора потужностей - фізичної особи;

рішення суду про припинення дії затвердження тваринницької потужності;

закінчення трьох місяців після виявлення невідповідності тваринницької потужності вимогам законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин у разі, коли протягом цього строку оператор потужностей не усунув зазначену невідповідність.

188. Оператор ринку подає заяву про припинення дії затвердження тваринницької потужності не пізніше ніж за три робочих дні до дня припинення використання такої потужності за призначенням.

189. Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності формується операторами ринку програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) після проходження ними електронної ідентифікації та автентифікації, зокрема із використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, кваліфікованих електронних підпису та печатки, а також інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу.

Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності формується у придатній для сприйняття формі. Інформація, яка зазначається у заяві про припинення дії затвердження тваринницької потужності, наведена в додатку 31.

Відповідальність за достовірність інформації, яка внесена до заяви про припинення дії затвердження тваринницької потужності, несуть оператори ринку.

190. Завершити формування заяви про припинення дії затвердження тваринницької потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія неможливо в разі, коли зазначена у заяві інформація відповідає хоча б одній з наведених підстав:

подана не в повному обсязі;

не відповідає вимогам арифметичного та формато-логічного контролю;

не відповідає відомостям, отриманим програмними засобами порталу електронної системи та/або засобами Порталу Дія з інформаційно-комунікаційних систем, держателями яких є відповідні державні органи.

Інформація, яка зазначається операторами ринку під час створення заяви про припинення дії затвердження тваринницької потужності, автоматично перевіряється щодо її достовірності в порядку електронної інформаційної взаємодії між Державною електронною системою еФуд та електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із урахуванням пункту 10 цього Порядку.

191. Формування заяви про припинення дії затвердження тваринницької потужності програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія завершується накладенням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису оператора ринку або уповноваженої ним особи та блокується для редагування.

Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності, сформована програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет та/або засобами Порталу Дія, із накладеною кваліфікованою електронною печаткою технічного адміністратора Порталу Дія передається засобами електронної інформаційної взаємодії до Державної електронної системи еФуд.

Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності, що подається в електронній формі, повинна відповідати вимогам Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг".

Заява про припинення дії затвердження тваринницької потужності, сформована та підписана засобами електронних систем із використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, вважається поданою в день її надходження відповідно до вимог статті 42 Закону України "Про адміністративну процедуру".

192. У разі звернення оператора ринку, ліквідації юридичної особи або припинення підприємницької діяльності оператором потужностей (оператором ринку) - фізичною особою - підприємцем, смерті оператора потужностей - фізичної особи рішення про припинення дії затвердження тваринницької потужності виконується автоматично в порядку електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами або інформаційно-комунікаційними системами із надсиланням повідомлення про припинення затвердження тваринницької потужності користувачам залежно від способу подання заяви про припинення затвердження тваринницької потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку і внесенням інформації до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

193. У разі надходження рішення суду про припинення дії затвердження тваринницької потужності інспектор в електронному кабінеті проставляє відмітку про припинення дії затвердження тваринницької потужності із надсиланням повідомлення про припинення дії затвердження тваринницької потужності до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія, а також на адресу електронної пошти оператора ринку і внесенням інформації до Державного реєстру операторів ринку автоматично в режимі реального часу.

194. Затвердження тваринницької потужності припиняє свою дію в день надсилання повідомлення до електронного кабінету та/або засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості) про припинення затвердження тваринницької потужності і внесення відповідної інформації до Державного реєстру операторів ринку.

Повідомлення про припинення дії затвердження тваринницької потужності формується автоматично засобами Державної електронної системи еФуд із накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

Повідомлення про припинення дії затвердження тваринницької потужності надсилається користувачу залежно від способу подання заяви про припинення дії затвердження тваринницької потужності (автоматично в режимі реального часу програмними засобами порталу електронної системи через електронний кабінет, засобами Порталу Дія (за наявності технічної можливості), через центр надання адміністративних послуг), а також на адресу електронної пошти оператора ринку.

Інформація, яка зазначається у повідомленні про припинення дії затвердження тваринницької потужності, наведена в додатку 32.

Проведення аналізу поданих/внесених даних щодо їх повноти, формату, логічності та достовірності

195. Під час подання документів в електронній формі для отримання/надання послуг і здійснення заходів у сферах реалізації державної політики, що належать до повноважень Держпродспоживслужби, із використанням електронного кабінету та внесення інформації та документів (зокрема електронних) до електронної системи проводиться аналіз поданих/внесених даних щодо повноти, формату відповідей, логічності та достовірності.

196. Аналіз поданих/внесених даних щодо їх повноти проводиться шляхом перевірки заповнення всіх обов'язкових форм (полів).

197. Аналіз поданих/внесених даних щодо їх відповідності формату проводиться шляхом аналізу відповідності поданих/внесених даних вимогам до структури та формату, встановленим для відповідного виду форм (полів).

198. Аналіз поданих/внесених даних щодо їх логічності проводиться шляхом порівняння поданих/внесених даних з метою встановлення їх відповідності та/або невідповідності даним, які містяться в електронній системі (зокрема у класифікаторах, довідниках, словниках), взаємозв'язків між поданими/внесеними даними, зіставлення із сукупністю аналогічних даних, які містяться в електронній системі, перевірки правильності арифметичних розрахунків.

199. Аналіз поданих/внесених даних щодо їх достовірності проводиться шляхом порівняння, встановлення відповідності та підтвердження поданих/внесених даних із даними, що надходять у порядку електронної інформаційної взаємодії між електронною системою та електронними інформаційними ресурсами.

Визначення рівня ризику та обрання відповідного типу процедури розгляду та реєстрації електронних документів

200. За результатами проведення аналізу інформації, яка міститься в документах, поданих для надання послуг, щодо її повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності визначається рівень ризику згідно з пунктами 205 - 207 цього Порядку та обирається відповідний тип процедури розгляду та реєстрації електронних документів.

201. Рівень ризику (низький, високий) визначається автоматично для кожного документа окремо засобами електронної системи для обрання типу процедури розгляду та реєстрації електронних документів.

202. Електронні документи із низьким рівнем ризику - такі, за результатами проведення аналізу яких (щодо їх повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності) встановлено, що в електронній системі та інших електронних інформаційних ресурсах наявна вся необхідна інформація, яка пройшла перевірку щодо підтвердження її повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності.

203. Електронні документи із високим рівнем ризику - такі, за результатами проведення аналізу яких (щодо їх повноти, відповідності визначеному формату, логічності та достовірності) встановлено, що:

1) інформація, яка вноситься користувачами до електронних документів, відсутня в інших електронних інформаційних ресурсах, з якими здійснюється електронна інформаційна взаємодія;

2) інформація, яка вноситься користувачем до електронного документа, потребує проведення аналізу Держпродспоживслужбою щодо відповідності зазначеної інформації виду провадження господарської діяльності.

204. За результатами визначення рівня ризику обираються такі типи процедури розгляду та реєстрації відповідного електронного документа:

1) для низького рівня - автоматичне створення та подання електронного документа, внесення інформації до Державного реєстру операторів ринку без участі посадових осіб Держпродспоживслужби, її територіальних органів, надання послуг в автоматичному режимі;

2) для високого рівня - розгляд, створення та подання документів за участю посадових осіб Держпродспоживслужби, її територіальних органів.

205. У разі коли за результатами проведення аналізу інформації, яка міститься в документах, створених та поданих для надання послуг, щодо їх повноти, відповідності формату, логічності та достовірності, визначається низький рівень ризику згідно з пунктом 202 цього Порядку, повідомлення про надання послуги формується автоматично.

206. Документ може створюватися електронною системою автоматично шляхом опрацювання даних.

207. Оригіналом документа є електронний примірник документа із обов'язковими реквізитами у випадках, передбачених цим Порядком, із електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", або кваліфікованою електронною печаткою Держпродспоживслужби.

208. Створення документів і вчинення дій в електронній системі здійснюється особами, до повноважень яких належить вчинення відповідних дій і прийняття рішень про видачу відповідних документів (крім автоматичного опрацювання документів, надання електронних послуг в автоматичному режимі).

209. Документи, які потребують затвердження рішенням відповідного органу, засвідчуються шляхом накладення уповноваженою особою відповідного органу кваліфікованого електронного підпису або накладенням кваліфікованої електронної печатки Держпродспоживслужби.

210. Документ, надісланий до електронного кабінету, вважається врученим користувачу в разі, коли він сформований із дотриманням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" і є доступним в електронному кабінеті.

211. Датою доставки користувачу електронного документа та інформації є дата, зазначена у повідомленні про доставку в текстовому форматі, що надсилається автоматично, містить дату і час доставки електронного документа. У разі коли документ був доставлений після закінчення робочого часу, датою доставки користувачу електронного документа та інформації вважається наступний робочий день. У разі коли документ був доставлений у вихідний чи святковий день, датою доставки користувачу електронного документа та інформації вважається перший робочий день, що настає за днем їх подання.

212. До електронної системи, зокрема до Державного реєстру операторів ринку, не вносяться відомості, які становлять державну таємницю, та інформація з обмеженим доступом.

Використання класифікаторів, довідників, словників та баз даних

213. В електронній системі використовуються класифікатори, довідники, словники та бази даних, які необхідні для її функціонування і ведуться її адміністратором.

214. Власник забезпечує внесення змін до класифікаторів, довідників, словників та інших баз даних шляхом отримання відомостей, необхідних для їх актуалізації, від інших суб'єктів надання послуг і надання таких відомостей адміністратору.

Усунення помилок у роботі електронної системи

215. У разі виявлення помилок у роботі електронної системи та/або її складових користувач надсилає через електронний кабінет або засобами електронної системи повідомлення про помилку, що виникла під час роботи електронної системи.

216. У разі виявлення користувачем програмно-апаратної та/або методологічної помилки він має право надіслати через електронний кабінет, електронну систему, електронну пошту або в інший спосіб повідомлення про виявлену програмно-апаратну та/або методологічну помилку. Повідомлення надсилається власнику та/або адміністратору.

Спосіб надання повідомлення про усунення помилок у роботі електронної системи здійснюється залежно від способу отримання повідомлення про помилку від користувача.

217. У разі виявлення методологічної помилки чи надходження повідомлення про неї власник або за дорученням власника адміністратор зобов'язаний протягом трьох календарних днів з дня, що настає за днем отримання такого повідомлення від користувача електронної системи, крім вихідних і святкових днів:

провести перевірку наявності методологічної помилки;

повідомити користувачу через електронний кабінет та/або на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.

У разі коли власник або адміністратор підтверджує наявність методологічної помилки, він зобов'язаний забезпечити усунення такої помилки у строк, що визначається ним із урахуванням критичності виявленої помилки і технічної можливості для її усунення.

У разі коли методологічна помилка призводить до порушення прав користувача, власник або адміністратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти про методологічну помилку і про час, необхідний для її усунення та відновлення порушених прав такого користувача.

Про усунення методологічної помилки власник або адміністратор протягом трьох робочих днів повідомляє користувачу через електронний кабінет та/або на адресу електронної пошти.

218. У разі виявлення програмно-апаратної помилки адміністратор зобов'язаний протягом трьох календарних днів з дня, що настає за днем отримання такого повідомлення від користувача, крім вихідних і святкових днів:

провести перевірку наявності програмно-апаратної помилки;

повідомити користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти про результати обробки помилки, що виникла під час роботи в електронній системі. Підтвердження або спростування наявності відповідної помилки здійснюється шляхом надсилання повідомлення.

У разі коли адміністратор визнає наявність програмно-апаратної помилки, він зобов'язаний усунути її у строк, що визначається ним із урахуванням критичності виявленої помилки і технічної можливості для її усунення.

У разі коли програмно-апаратна помилка призводить до порушення прав користувача, адміністратор у строк, визначений абзацом першим цього пункту, повідомляє користувачу через електронний кабінет та на адресу електронної пошти про існування програмно-апаратної помилки і про час, необхідний для її усунення та відновлення порушених прав такого користувача.

Про усунення програмно-апаратної помилки адміністратор протягом трьох робочих днів інформує користувача та власника через електронний кабінет та/або на адресу електронної пошти.

 

Додаток 1
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у рішенні про відмову у видачі експлуатаційного дозволу

У рішенні про відмову у видачі експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

перелік та опис обґрунтованих підстав для відмови у видачі експлуатаційного дозволу із посиланням на відповідну норму законодавства;

порядок і строки оскарження рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу (зокрема найменування та місцезнаходження адміністративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);

пропозиції щодо усунення невідповідностей, які викладені однозначно та зрозуміло для оператора ринку.

 

Додаток 2
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка вноситься до Державного реєстру операторів ринку

До Державного реєстру операторів ринку вноситься така інформація:

для юридичної особи - повне і скорочене (за наявності) найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ, місцезнаходження;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

щодо сфер діяльності, пов'язаних із:

державною реєстрацією потужностей, що здійснюють: виробництво та/або обіг харчових продуктів; обіг побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки; виробництво та/або обіг кормів; експлуатацію тваринницьких потужностей (за наявності);

видачею експлуатаційних дозволів на потужності, діяльність яких пов'язана із: виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження; виробництвом та/або обігом кормів; поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки (за наявності);

затвердженням тваринницьких потужностей для цілей експорту, імпорту та для провадження діяльності, що становить високий ризик;

поданням декларацій про провадження господарської діяльності;

про виробника ремісничих харчових продуктів (за наявності);

дата державної реєстрації потужності (дд/мм/рррр) (за наявності);

дата видачі експлуатаційного дозволу та/або тимчасового експлуатаційного дозволу (дд/мм/рррр) (за наявності);

дата видачі експлуатаційного дозволу (дд/мм/рррр) на підставі декларації про відповідність кормів вимогам законодавства про корми для операторів ринку, які діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях (за наявності);

дата подання декларації про провадження господарської діяльності відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. N 314 "Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану" (дд/мм/рррр) (за наявності);

дата затвердження тваринницької потужності (дд/мм/рррр) (за наявності);

реєстраційний номер потужності;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

адреса потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном (вважається місцезнаходження (для юридичної особи) або задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) (для фізичної особи) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність (за наявності);

право власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента);

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити з використанням потужності;

категорії/секції;

назва/опис потужності;

перелік продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

перелік видів тварин та/або їх репродуктивного матеріалу, щодо яких планується провадити або провадиться діяльність з використанням тваринницької потужності або без використання тваринницької потужності оператором ринку (за наявності);

запис про припинення використання потужності ("Припинено") і дата запису (дд/мм/рррр) (за наявності);

відомості про припинення дії експлуатаційного дозволу, тимчасового припинення дії, поновлення дії експлуатаційного дозволу ("Припинено дію експлуатаційного дозволу", "Тимчасово припинено дію експлуатаційного дозволу", "Поновлено дію експлуатаційного дозволу", дата (дд/мм/рррр), дата, час і реєстраційний номер повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу, тимчасового припинення дії, поновлення дії експлуатаційного дозволу (за наявності);

відомості про затвердження тваринницької потужності, тимчасове затвердження тваринницької потужності, поновлення дії затвердженої тваринницької потужності, припинення дії затвердження тваринницької потужності ("Тимчасово затверджено тваринницьку потужність", "Поновлено дію затвердженої тваринницької потужності", "Припинено дію затвердження тваринницької потужності", дата (дд/мм/рррр), дата, час і реєстраційний номер повідомлення про тимчасове затвердження тваринницької потужності, поновлення дії затвердженої тваринницької потужності, припинення затвердження тваринницької потужності (за наявності);

контактні дані оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.

 

Додаток 3
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей та операторів ринку

У заяві про державну реєстрацію потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, потужностей (об'єктів) з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, потужностей виробництва та/або обігу кормів, тваринницьких потужностей, а також операторів ринку зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

право власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента);

адреса потужності, що є транспортним засобом або іншим рухомим майном оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність (за наявності);

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

заплановані сфери діяльності: виробництво та/або обіг харчових продуктів, обіг побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництво та/або обіг кормів, експлуатація тваринницьких потужностей;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або обігом харчових продуктів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

заплановані види діяльності;

перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

назва/опис потужності;

відомості про транспортні засоби (за наявності), що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів і не пов'язані з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, зареєстровані відповідно до кумулятивної державної реєстрації. До інформації включається перелік таких транспортних засобів, яким присвоюється один реєстраційний номер (вид, номерний знак кожного транспортного засобу);

дані про операторів ринку, які планують здійснювати виробництво ремісничих харчових продуктів або виробництво харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях (за наявності):

виробництво ремісничих харчових продуктів:

найменування основного інгредієнта ремісничого харчового продукту, для якого Україна є країною походження;

обсяг виробництва ремісничого харчового продукту на тиждень у середньому протягом року _________ кілограмів / _________ літрів;

виробництво харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях:

обсяг виробництва харчових продуктів тваринного походження або композитних продуктів на тиждень у середньому протягом року _________ кілограмів / _________ літрів;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з обігом побічних продуктів тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

категорія;

заплановані види діяльності;

види продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або обігом кормів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити з використанням потужності;

перелік кормів (за типами їх виробництва та фізичного стану), обіг та/або виробництво яких планується здійснювати з використанням потужності;

дані про державну реєстрацію тваринницьких потужностей:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

перелік видів тварин та/або репродуктивного матеріалу, щодо яких планується провадити діяльність;

види діяльності, що планується провадити з використанням тваринницької потужності;

відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві;

контактні дані оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти, зазначення способу отримання результатів розгляду заяви.

 

Додаток 4
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ
про види діяльності, перелік продуктів, категорії, назви/описи потужностей

Зазначається така інформація про види діяльності, перелік продуктів, категорії, назви/описи потужностей.

I. Державна реєстрація потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, експлуатація тваринницьких потужностей

Розділ A. Запланована сфера діяльності - виробництво та/або обіг харчових продуктів

Запланований вид діяльності:

Первинне виробництво (секція 0)

1. Вирощування та/або збір врожаю (рослинництво)

2. Розведення та/або утримання сільськогосподарських тварин до моменту їх умертвіння (забою):

1) розведення та/або утримання великої рогатої худоби (ВРХ);

2) розведення та/або утримання свиней;

3) розведення та/або утримання овець та/або кіз;

4) розведення та/або утримання коней;

5) розведення та/або утримання свійської птиці;

6) розведення та/або утримання зайцеподібних;

7) розведення та/або утримання інших сільськогосподарських тварин (зазначити)

3. Рибництво (розведення та/або утримання риби та/або водних безхребетних у контрольованих умовах)

4. Рибальство (добування дикої риби та/або диких водних безхребетних)

5. Мисливство (полювання на тварин)

6. Заготівля меду та/або інших їстівних продуктів бджільництва

7. Збір дикоросів (грибів, ягід, горіхів, інших плодів та/або рослин чи їх частин)

8. Потужність із збирання та відправлення живих двостулкових молюсків

9. Потужність з очищення живих двостулкових молюсків

10. Потужність, на якій здійснюються заготівля, первинна обробка, зберігання та транспортування сирого молока (пункт заготівлі молока) (за наявності одного постачальника)

11. Потужність із приймання/зберігання продуктів лову (рибоприймальний пункт)

12. Інший вид первинного виробництва (зазначити).

Виробництво харчових продуктів (секція 1)

1. Виробництво ремісничих харчових продуктів

2. Виробництво харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях

3. Виробництво композитних харчових продуктів

4. Потужності з виробництва харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження:

1) виробництво харчових продуктів на основі зерна (зернових культур);

2) виробництво крохмалю та/або продуктів з крохмалю;

3) виробництво хлібобулочних та/або борошняних виробів;

4) виробництво рослинних олій та/або жирів;

5) переробка фруктів та/або овочів;

6) виробництво інших харчових продуктів (зазначити)

5. Потужності з виробництва та/або обігу дієтичних добавок

6. Потужності з виробництва та/або обігу дитячого харчування

7. Потужності з виробництва та/або обігу харчових продуктів для спеціальних медичних цілей

8. Потужності з виробництва харчових продуктів для контролю ваги

9. Потужності з виробництва та/або обігу ароматизаторів

10. Потужності з виробництва та/або обігу харчових добавок

11. Потужності з виробництва та/або обігу харчових ензимів

12. Потужності з виробництва та/або обігу напоїв

13. Інші види діяльності (зазначити)

Зберігання та обіг харчових продуктів (секція 2)

1. Зберігання харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися за температури вище 10° C, залишаючись придатними для споживання людиною

2. Зберігання харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження

3. Зберігання перероблених харчових продуктів тваринного походження

4. Потужності із транспортування харчових продуктів

5. Стаціонарна потужність закладу громадського харчування

6. Тимчасова потужність закладу громадського харчування

7. Рухома потужність закладу громадського харчування

8. Потужності з організації харчування здобувачів освіти / дітей у закладах дошкільної освіти, закладах загальної середньої освіти та інших закладах освіти:

1) аутсорсинг;

2) кейтеринг;

3) базова кухня;

4) опорна кухня;

5) фабрика-кухня

9. Роздрібна торгівля харчовими продуктами

10. Здійснення обігу харчових продуктів в аптеках

11. Здійснення обігу харчових продуктів через Інтернет

12. Оптовий ринок риби та рибних продуктів

13. Рибний аукціон

14. Оптовий ринок

15. Агропродовольчий ринок (у разі, коли харчові продукти не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися за температури вище 10° C, залишаючись придатними для споживання людиною)

16. Інші види діяльності, пов'язані з поводженням із харчовими продуктами (зазначити)

Розділ B. Запланована сфера діяльності - виробництво та/або обіг кормів

Запланований вид діяльності:

Виробництво кормів (секція 1)

1. Потужності з первинного виробництва кормів

2. Потужності із змішування кормів та пов'язані з цим процедури

3. Потужності з наповнення кормів

4. Потужності з обробки (переробки) кормів

5. Потужності з пакування кормів

6. Потужності з відновлення та інші зміни стану кормів

7. Інші види діяльності (зазначити)

Обіг кормів (секція 2)

1. Потужності із транспортування кормів

2. Потужності із зберігання кормів

3. Потужності з реалізації кормів

4. Потужності з роздрібної торгівлі кормів

5. Інші види діяльності (зазначити)

Розділ C. Запланована сфера діяльності - виробництво та/або обіг побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки

Запланований вид діяльності:

1. Потужності, на яких використовуються побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорії I на будь-якій стадії обігу та на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу (категорія I)

2. Потужності, на яких використовуються побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорії II на будь-якій стадії обігу та на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу (категорія II)

3. Потужності, на яких використовуються побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки, що належать до категорії III на будь-якій стадії обігу та на які не вимагається отримання експлуатаційного дозволу (категорія III)

Розділ D. Запланована сфера діяльності - експлуатація тваринницьких потужностей

Запланований вид діяльності:

Вирощування, утримання, розведення тварин (секція 1)

1. Потужності з вирощування тварин аквакультури, якщо такі тварини аквакультури призначені для споживання людиною і постачаються безпосередньо кінцевому споживачу та/або місцевим закладам роздрібної торгівлі, що здійснюють прямі поставки тварин аквакультури кінцевому споживачу

2. Потужності з підтримання популяції водних тварин виключно для цілей рекреаційного рибальства шляхом відновлення зазначених популяцій в умовах ізоляції, що виключає можливість їх втечі (ставки та інші водні об'єкти)

3. Потужності з утримання тварин аквакультури для декоративних цілей у закритих умовах аквакультури

4. Потужності з утримання свійських наземних тварин

5. Потужності з розведення свійських наземних тварин

6. Потужності з вирощування свійських наземних тварин

7. Потужності з утримання бджіл

8. Потужності з розведення бджіл

9. Потужності з утримання об'єктів аквакультури

10. Потужності з вирощування об'єктів аквакультури

11. Потужності з розведення об'єктів аквакультури

12. Потужності із збору репродуктивного матеріалу

13. Потужності з виробництва репродуктивного матеріалу

14. Потужності з переробки репродуктивного матеріалу

15. Потужності з утримання, розведення, вирощування свійських наземних тварин в особистих селянських господарствах

16. Інші види діяльності (зазначити)

Збір, транспортування та обіг тварин (секція 2)

1. Транспортування свійських копитних тварин

2. Збір свійських копитних тварин та/або свійської птиці без використання потужностей

3. Продаж або купівля копитних тварин та/або свійської птиці без використання потужностей

4. Інші види діяльності (зазначити)

Детальна інформація щодо назви/опису потужності (за потреби): автокав'ярня; автолавка; автомати для видачі продукції; аптека; бар; буфет; виноробня; виробничий цех; ферма; готель; доставка продуктів; завод; заклад громадського харчування; заклад роздрібної торгівлі; закусочна; збір та заготівля меду; зерносушильний комплекс; їдальня; кав'ярня; кафе; кафе-бар; кафетерій; кінотеатр; кіоск; комплекс переробки олійних культур; кондитерська; кондитерський цех; крамниця; кухня; лоток вуличної (нестаціонарної) торгівлі; магазин; магазин із кафетерієм при автозаправній станції; магазин-бар; магазин-закусочна; магазин-кав'ярня; магазин-кафе; магазин-склад; мала архітектурна споруда; млин; молочно-товарна ферма; олійня; особисте селянське господарство; паб; павільйон; палатка; пасіка; пекарня; перезавантажувач (бункер-перезавантажувач); пивоварня; піцерія; потужність з оптової торгівлі (посередник у торгівлі); польова кухня; птахогосподарство; пункт заготівлі ягід; пункт очистки та видачі води; пункт розливу питної води; ресторан; ресторан-бар; риболовна потужність; рибоприймальний пункт; ринок; розважальний комплекс; ролет; сад плодових дерев; свиноферма; сімейне фермерське господарство; склад; склад-магазин; спеціалізовані напівпричепи-цистерна харчова; спортзал; ставок; супермаркет; тваринницька ферма; тимчасова потужність (намет); торгівельний павільйон; торгове місце; транспортний засіб; харчоблок; центр видачі замовлень

II. Видача експлуатаційного дозволу на потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки

Розділ A. Запланована сфера діяльності - виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження

Запланований вид діяльності:

Потужності загального призначення (секція 0)

1. Холодильний склад (незалежний, автономний) (CS)

2. Потужність з первинного пакування та пакування (незалежна, автономна) (RW)

3. Оптовий ринок, агропродовольчий ринок (WM)

4. Рефрижераторне судно (RV)

М'ясо свійських копитних тварин (секція 1)

1. Бійня (SH)

2. Потужність із розбирання та обвалювання м'яса (CP)

М'ясо свійської птиці та лагоморфних (секція 2)

1. Бійня (SH)

2. Потужність із розбирання та обвалювання м'яса (CP)

М'ясо свійської дичини (секція 3)

1. Бійня (SH)

2. Потужність із розбирання та обвалювання м'яса (CP)

М'ясо диких тварин (секція 4)

1. Центр збору диких тварин (добровільно у разі первинного добування) (GCC)

2. Потужність з обробки диких тварин (GHE)

3. Потужність із розбирання та обвалювання м'яса (CP)

М'ясні фарші, м'ясні напівфабрикати та м'ясо, механічно відокремлене (секція 5)

1. Потужність з виробництва кускового м'яса (MM)

2. Потужність з виробництва м'ясних напівфабрикатів (MP)

3. Потужність із механічного обвалювання м'яса (MSM)

М'ясні продукти (секція 6)

1. Потужність з виробництва (PP)

Живі двостулкові молюски (секція 7)

1. Проміжна потужність (оператор-посередник) (добровільно у разі первинного виробництва) (IO)

2. Потужність із збирання та відправлення (DC)

3. Потужність з очищення (PC)

Рибна продукція (секція 8)

1. Рибопромислове судно (FV)

2. Рибоморозильне судно (ZV)

3. Завод свіжих рибних продуктів (FFPP)

4. Потужність з переробки (PP)

5. Потужність із зберігання (рибоприймальний пункт) (CS)

6. Оптовий ринок (WM)

7. Рибний аукціон (AH)

8. Потужність з механічного розбирання рибних продуктів (MSFP)

Молозиво, сире молоко, молочні продукти на основі молозива та молочні продукти (секція 9)

1. Пункт заготівлі молока (CC)

2. Потужність з виробництва (PP)

Яйця та яєчні продукти (секція 10)

1. Потужність із пакування (PC)

2. Потужність з виробництва (код способу утримання курей-несучок: 0 - утримання відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції; 1 - вигульне утримання; 2 - підлогове утримання; 3 - кліткове утримання) (PP)

3. Потужність з виробництва рідких яєчних продуктів (LEP)

Жаб'ячі лапки та равлики (секція 11)

1. Потужність з виробництва (PP)

2. Потужність із зберігання (CS)

Перероблені тваринні жири та шкварки (секція 12)

1. Потужність із збирання (CC)

2. Потужність з виробництва (PP)

Оброблені шлунки, сечові міхури та кишківник (секція 13)

1. Потужність з виробництва (PP)

Желатин (секція 14)

1. Центри збору та потужності, що постачають сировину для виробництва желатину для споживання людиною (добровільно) (CC)

2. Потужність з виробництва (PP)

Колаген (секція 15)

1. Центри збору та потужності, що постачають сировину для виробництва колагену для споживання людиною (добровільно) (CC)

2. Потужність з виробництва (PP)

Мед (секція 16)

1. Потужність з виробництва (PP)

Інші харчові продукти тваринного походження (секція 17)

1. Потужність з виробництва (зазначити) (PP)

2. Потужність із зберігання інших харчових продуктів тваринного походження, що потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберігатися за температури вище 10° C (SP)

3. Потужність з реалізації інших харчових продуктів тваринного походження, яка, зокрема, здійснює зберігання харчових продуктів, що потребують дотримання температурного режиму та не можуть зберігатися за температури вище 10° C під час їх реалізації (PS)

Розділ B. Запланована сфера діяльності - виробництво та/або обіг кормів та їх компонентів

Запланований вид діяльності:

Виробництво та/або обіг кормів та їх компонентів (секція 1)

1. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу поживних добавок

2. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу зоотехнічних добавок

3. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу технологічних добавок, таких, як антиоксиданти (лише з максимальним встановленим вмістом)

4. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу сенсорних добавок, таких, як барвники (лише каротиноїди та ксантофіли)

5. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу протеїнів, отриманих із мікроорганізмів, що належать до бактерій, дріжджів, водоростей та нижчих грибів, крім дріжджів, вирощених на субстратах тваринного чи рослинного походження

6. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу побічних продуктів від виробництва амінокислот шляхом ферментації

7. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу преміксів, виготовлених із використанням зоотехнічних добавок, таких, як підсилювачі росту та інші зоотехнічні добавки, крім підсилювачів засвоюваності, стабілізаторів кишкової флори, речовин, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище

8. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу преміксів, виготовлених із використанням кокцидіостатиків і гістомоностатиків

9. Потужність, що призначена для виробництва та/або обігу преміксів, виготовлених із використанням поживних добавок, таких, як вітаміни, провітаміни та речовини із встановленим хімічним складом із схожою дією (лише вітаміни А та Д), суміші мікроелементів (лише мідь і селен)

10. Потужність, що призначена для виробництва з метою введення в обіг або виробництва лише для власного господарства кормових сумішей із використанням кормових добавок або преміксів, що містять зоотехнічні добавки, такі, як підсилювачі росту та інші зоотехнічні добавки, крім підсилювачів засвоюваності, стабілізаторів кишкової флори, речовин, які сприятливо впливають на навколишнє природне середовище

11. Потужність, що призначена для виробництва з метою введення в обіг або виробництва лише для власного господарства кормових сумішей із використанням кормових добавок або преміксів, що містять кокцидіостатики і гістомоностатики

Розділ C. Запланована сфера діяльності - поводження з побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки

Запланований вид діяльності:

Побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії I (категорія I)

1. Переробка побічних продуктів тваринного походження шляхом стерилізації під тиском або іншими рівноцінними методами

2. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки шляхом спалення

3. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення та утилізація побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки шляхом спільного спалення

4. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення шляхом захоронення із застосуванням попередньої стерилізації під тиском

5. Переробка побічних продуктів тваринного походження: що проводиться безпосередньо після збирання побічних продуктів тваринного походження - сортування, розрізання, охолодження, замороження, соління, зняття шкіри та шкури, видалення ризикового матеріалу

6. Використання побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї

7. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спільного спалення

8. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для утилізації шляхом спільного спалення

9. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння

10. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як корм

11. Поводження з побічними продуктами тваринного походження: інше (зазначити)

Побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії II (категорія II)

1. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення шляхом спалення без попередньої переробки або з попередньою переробкою із застосуванням стерилізації під тиском та нанесенням постійного маркування

2. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення або утилізація шляхом спільного спалення без попередньої переробки або з попередньою переробкою із застосуванням стерилізації під тиском

3. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення шляхом захоронення із застосуванням попередньої стерилізації під тиском

4. Виробництво органічних добрив та покращувачів ґрунту для розміщення на ринку

5. Компостування та перетворення на біогаз побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки

6. Переробка побічних продуктів тваринного походження: силосування, компостування або перетворення на біогаз побічних продуктів тваринного походження, отриманих з водних організмів (гідробіонтів)

7. Використання побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї

8. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спільного спалення

9. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для утилізації шляхом спільного спалення

10. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння

11. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як корм

12. Поводження з побічними продуктами тваринного походження: інше (зазначити)

Побічні продукти тваринного походження, що належать до категорії III (категорія III)

1. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення шляхом спалення з попередньою переробкою або без неї

2. Переробка побічних продуктів тваринного походження: видалення або утилізація шляхом спільного спалення з попередньою переробкою або без неї

3. Переробка побічних продуктів тваринного походження: захоронення після попередньої переробки

4. Переробка з метою виробництва кормів для свійських нехутрових тварин

5. Переробка з метою виробництва кормів для хутрових тварин для розміщення на ринку

6. Переробка з метою виробництва кормів для домашніх тварин для розміщення на ринку

7. Виробництво органічних добрив та покращувачів ґрунту для розміщення на ринку

8. Виробництво сирих кормів для домашніх тварин

9. Компостування та перетворення на біогаз побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки

10. Переробка побічних продуктів тваринного походження: силосування, компостування або перетворення на біогаз побічних продуктів тваринного походження, отриманих з водних організмів (гідробіонтів)

11. Використання побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки як палива для згоряння з попередньою переробкою або без неї

12. Виробництво косметичних продуктів, активних медичних приладів для імплантування, медичних приладів для діагностики in vitro, ветеринарних лікарських засобів, медичних продуктів для розміщення на ринку відповідно до вимог законодавства про побічні продукти тваринного походження

13. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для видалення шляхом захоронення, спалення, спільного спалення

14. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для утилізації шляхом спільного спалення

15. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як палива для згоряння

16. Зберігання побічних продуктів тваринного походження, призначених для використання як корм

17. Поводження з побічними продуктами тваринного походження: інше (зазначити)

Вид діяльності для категорій I, II, III:

1. Перетворення на біогаз побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки (BIOGP)

2. Збирання побічних продуктів тваринного походження, призначених для спеціальних годувальних цілей, встановлених законодавством про побічні продукти тваринного походження (COLC)

3. Збирання побічних продуктів тваринного походження (COLL)

4. Сумісне (спільне) спалення побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки (CoIP)

5. Компостування побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки (COMP)

6. Використання побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки як палива для згоряння (COMBP)

7. Виробництво кормів із використанням переробленого тваринного білка (FEEDP)

8. Виробництво мисливських трофеїв (GATRP)

9. Спалення побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки (INCP)

10. Операції, що проводяться безпосередньо після збирання побічних продуктів тваринного походження: сортування, розрізання, охолодження, замороження, соління, зняття шкіри та шкури, видалення ризикового матеріалу (INTP)

11. Олеохімічне виробництво (OLCP)

12. Альтернативний метод переробки: процес гідролізу в лужному середовищі (OALKHP)

13. Альтернативний метод переробки: процес виробництва біодизелю (OBIODP)

14. Альтернативний метод переробки: процес газифікації Брукса (OBRGAP)

15. Альтернативний метод переробки: процес згоряння тваринного жиру в тепловому котлі (OCAFTB)

16. Альтернативний метод переробки: процес виробництва біогазу шляхом гідролізу під високим тиском (OHPHBP)

17. Альтернативний метод переробки: процес високотемпературного гідролізу під високим тиском (OHPHTP)

18. Альтернативний метод переробки: процес силосування побічних продуктів тваринного походження, отриманих з риби (OEFP)

19. Альтернативний метод переробки: багатоступеневе каталітичне гідрооброблення для виробництва відновлюваного палива (OMSCHy)

20. Альтернативний метод переробки: процес оброблення вапном пташиного та свинячого гною (OLTPPM)

21. Альтернативний метод переробки: багатоступеневий каталітичний процес для виробництва відновлюваного палива (OMSCP)

22. Альтернативний метод переробки: процес термомеханічного виробництва біопалива (OTMB)

23. Реалізація насипних органічних добрив та/або покращувачів ґрунту (OFSIBU)

24. Реалізація запакованих органічних добрив та/або покращувачів ґрунту (OFSIPA)

25. Виробництво органічних добрив та покращувачів ґрунту з використанням продуктів оброблення та переробки побічних продуктів тваринного походження (OFSIPP)

26. Інші види діяльності (OTHER)

27. Виробництво кормів для домашніх тварин із використанням лише перероблених побічних продуктів тваринного походження (PETPP)

28. Виробництво кормів для домашніх тварин із використанням сирих (неперероблених) побічних продуктів тваринного походження (PETPR)

29. Фармацевтична діяльність (PHAR)

30. Переробка побічних продуктів тваринного походження (PROCP)

31. Роздрібна торгівля (RETAIL)

32. Зберігання побічних продуктів тваринного походження та/або зберігання продуктів оброблення та переробки побічних продуктів тваринного походження, призначених для: видалення шляхом захоронення, спалення, сумісного (спільного) спалення; (утилізації) здійснення операцій з відновлення шляхом сумісного (спільного) спалення; використання як палива для згоряння; використання як корму; використання як органічних добрив та покращувачів ґрунту, крім зберігання у місці безпосереднього використання (внесення у ґрунт) (STORP)

33. Виробництво шкір та/або шкур (TAN)

34. Використання у виробництві технічних продуктів, в інших місцях не зазначених (TECH)

35. Перевезення побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки (TRANS)

36. Використання у виробництві косметичних продуктів (UCOSM)

37. Використання для собак, що утримуються в розплідниках або зграях гончих, а також для собак і котів, що утримуються у притулках (UDOG)

38. Використання для діагностичної, освітньої та/або дослідної діяльності (включаючи проведення досліджень (випробувань) (UDER)

39. Використання для виробництва органічних добрив та покращувачів ґрунту (UFERT)

40. Годування хутрових тварин (UFUR)

41. Годування комах (включаючи личинок та черв'яків), призначених для рибальської наживки (приманки) (UINSE)

42. Годування птахів-некрофагів (UNEC)

43. Годування рептилій та хижих птахів (URBP)

44. Годування диких тварин (UWILD)

45. Годування зоопаркових/циркових тварин (UZOO)

46. Виставкова та/або мистецька діяльність (UEXART).

Розділ D: Запланована сфера діяльності - затвердження тваринницьких потужностей

Запланований вид діяльності:

Провадження діяльності, що становить високий ризик (секція 1)

1. Потужності з утримання свійських наземних тварин, які становлять високий ризик щодо поширення хвороб тварин

2. Потужності, на яких утримуються тварини аквакультури з метою їх переміщення із зазначених потужностей живими або як продукції аквакультури

3. Потужності з утримання та вирощування тварин аквакультури, що становлять високий ризик у зв'язку з:

1) видами, категорією та кількістю тварин аквакультури, що утримуються та вирощуються на зазначених потужностях;

2) видом зазначених потужностей;

3) переміщенням тварин аквакультури з або до зазначених потужностей

4. Закриті потужності

5. Потужності, на яких здійснюється забій або переробка тварин аквакультури з метою контролю хвороб тварин

6. Інший вид діяльності (зазначити)

Здійснення експорту та імпорту тварин (секція 2)

1. Центр збору копитних тварин та/або птиці, призначені для експорту таких тварин та/або птиці з України та/або їх ввезення (імпорту) з інших країн

2. Потужності з виробництва та/або обігу репродуктивного матеріалу великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней і коней, призначеного для експорту з України

3. Інкубаторії (інкубаційні цехи) та потужності з утримання племінної птиці, на яких здійснюється виведення і зберігання інкубаційних яєць та/або утримання свійської птиці, призначених для експорту з України

4. Потужності з утримання свійської птиці, призначеної для експорту з України (крім потужностей з утримання свійської птиці, призначеної для забою або виробництва інкубаційних яєць)

5. Інший вид діяльності (зазначити)

Детальна інформація щодо назви/опису потужності (за потреби): холодильний склад (незалежний, автономний); потужність пакування (незалежна, автономна); оптовий ринок, агропродовольчий ринок; судно; потужність з обробки тварин; потужність із розбирання та обвалювання м'яса; потужність із виробництва; потужність із переробки; потужність із збирання та відправлення (живі двостулкові молюски); потужність з очищення; потужність із зберігання (за температури вище 10° C); потужність із зберігання (за температури нижче 10° C); ринок; аукціон; пункт заготівлі; потужність з реалізації; інкубаційні цехи; потужність з утримання тварин; транспортний засіб; центр збору тварин; інше (зазначити)

Перелік продуктів, відповідно до сфери діяльності:

1. Виробництво та/або обіг харчових продуктів:

продукція тваринного походження (перероблена, частково перероблена або неперероблена);

продукція рослинного походження (перероблена, частково перероблена або неперероблена);

композитні продукти;

дієтичні добавки;

дитяче харчування;

харчові продукти для спеціальних медичних цілей;

харчові продукти для контролю ваги;

харчові ароматизатори;

харчові добавки;

харчові ензими;

напої;

інше (зазначити)

2. Виробництво та обіг кормів:

корми та їх компоненти тваринного походження;

корми та їх компоненти рослинного походження

3. Побічні продукти тваринного походження, продукти їх оброблення та переробки

Категорія I:

туші та їх частини, зокрема шкіра та шкури:

тварин, підозрюваних у зараженні трансмісивною губчастоподібною енцефалопатією, і тварин, у яких відповідно до вимог законодавства України встановлено наявність трансмісивної губчастоподібної енцефалопатії;

тварин, забитих (загиблих) у результаті вжиття заходів з ліквідації губчастоподібної енцефалопатії;

тварин, що використовуються для наукових цілей;

диких тварин, що підозрюються у зараженні хворобами, які передаються людям або тваринам;

домашніх тварин, тварин із зоопарку та цирку та інших тварин, крім тварин, вирощених на фермі, та диких тварин;

ризиковий матеріал та уся туша або частини туш загиблих тварин, в яких не видалено ризиковий матеріал на момент утилізації чи видалення;

побічні продукти тваринного походження, зібрані в результаті очищення стічних вод згідно з правилами вжиття ветеринарно-санітарних заходів з потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, що належать до категорії I, або підприємств, де видаляється ризиковий матеріал;

відходи закладів громадського харчування, які походять із транспортних засобів, за допомогою яких здійснюються міжнародні перевезення;

суміші побічних продуктів тваринного походження, що належать до категорії I, із побічними продуктами тваринного походження, що належать до категорії II та/або III;

побічні продукти тваринного походження, отримані від тварин, що були піддані обробці речовинами або іншими продуктами, не зареєстрованими відповідно до вимог законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, для цілей та за умов, відмінних від визначених законодавством про ветеринарну медицину та благополуччя тварин;

побічні продукти тваринного походження, що містять залишки хлорорганічних сполук (включаючи поліхлоровані біфеніли (ПХБ), фосфорорганічних сполук, хімічних елементів, мікотоксинів, барвників, а також інших забруднюючих речовин із навколишнього природного середовища, рівень вмісту яких перевищує максимально допустимі рівні, встановлені законодавством

Категорія II:

туші та їх частини, крім зазначених у категоріях I і III цього додатка, тварин, що загинули від інфекційних хвороб, зокрема тварин, підозрюваних у зараженні та/або захворюванні, а також репродуктивний матеріал, не призначений для селекційних цілей, плоди, ембріони, відходи інкубації, отримані від таких тварин;

побічні продукти тваринного походження, що містять залишки речовин, зареєстрованих відповідно до законодавства про ветеринарну медицину та благополуччя тварин, та/або забруднюючі речовини, крім побічних продуктів тваринного походження, що містять залишки хлорорганічних сполук (включаючи поліхлоровані біфеніли (ПХБ), фосфорорганічних сполук, хімічних елементів, мікотоксинів, барвників, а також інших забруднюючих речовин із навколишнього природного середовища, рівень вмісту яких перевищує максимально допустимі рівні, встановлені законодавством;

продукти тваринного походження, визначені непридатними для споживання людиною у зв'язку із зараженням інфекційними хворобами;

залишки, зібрані в результаті очищення стічних вод згідно з правилами вжиття ветеринарно-санітарних заходів з потужностей (об'єктів) з оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, що належать до категорії II, або з боєнь, крім тих, що є побічними продуктами тваринного походження, що належать до категорії I, або контактували з такими побічними продуктами тваринного походження;

продукти тваринного походження, які імпортовані/експортовані і не відповідають вимогам законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження;

гній, немінералізоване гуано і вміст травного тракту;

суміші побічних продуктів тваринного походження, що належать до категорії II, із побічними продуктами тваринного походження, що належать до категорії III;

побічні продукти тваринного походження, що не належать до категорії I і III.

Категорія III:

туші та частини забитих тварин або в разі мисливської здобичі цілі впольовані тварини або їх частини, які придатні до споживання людиною відповідно до вимог законодавства України, але не призначені для споживання людиною у зв'язку з комерційними цілями;

туші та їх зазначені частини, отримані з тварин, які були забиті на бійні та визнані придатними до забою для споживання людиною за результатами передзабійного огляду, проведеного відповідно до вимог законодавства про державний контроль, або цілі тварини та їх зазначені частини, що є мисливською здобиччю, впольованою для споживання людиною відповідно до вимог законодавства:

туші тварин або частини тварин, що визнані непридатними для споживання людиною відповідно до вимог законодавства та щодо яких не виявлено ознак захворювання інфекційними хворобами, що можуть передаватися людині або тваринам;

голови свійської птиці;

шкіри та шкури, включаючи їх шматки та обрізки, роги та копита, включаючи фаланги, зап'ясткові та п'ясткові кістки, а також плеснові та передплеснові кістки, що отримані із тварин, інших ніж жуйні, які відповідно до вимог законодавства підлягають дослідженню на трансмісивну губчастоподібну енцефалопатію, та із жуйних тварин, які досліджені на трансмісивну губчастоподібну енцефалопатію з негативними результатами;

щетина свиней;

пір'я;

побічні продукти тваринного походження, отримані під час виготовлення продуктів, призначених для споживання людиною, включаючи знежирені кістки, шкварки та шлам з центрифуги або сепаратора від переробки молока;

зазначений матеріал, отриманий із тварин, які не мали жодних ознак захворювань, що можуть передаватися людям або тваринам:

черепашки і панцирі молюсків та ракоподібних з м'якими тканинами або м'ясом;

матеріали, що отримані з наземних тварин: побічні продукти з інкубатора, яйця, яйцепродукти, включаючи шкаралупи яєць;

добовий молодняк, забитий для комерційних цілей;

кров зазначених тварин, які не виявляли ознак захворювання на хворобу, що може передаватися через кров людині або тваринам, які були забиті на бійні та за результатами передзабійного огляду, проведеного відповідно до вимог законодавства про державний контроль, визнані придатними до забою для споживання людиною відповідно до вимог законодавства України:

тварини, інші ніж жуйні, які відповідно до вимог законодавства підлягають дослідженню на трансмісивну губчастоподібну енцефалопатію;

жуйні тварини, досліджені на трансмісивну губчастоподібну енцефалопатію з негативними результатами;

кров, плацента, вовна, пір'я, шерсть, роги, частини копит і сире молоко, що отримані з живих тварин, які не виявляли ознак захворювання, що передається людині або тваринам;

водні організми (гідробіонти) та їх частини (крім морських ссавців), у яких не виявлено ознак захворювання інфекційних хвороб, що можуть передаватися людині або тваринам;

побічні продукти тваринного походження з водних організмів (гідробіонтів), які походять із потужностей, що здійснюють виробництво харчових продуктів;

туші та/або частини туш гризунів, зайцеподібних хутрових звірів (крім тварин, що використовуються для наукових цілей; диких тварин, що підозрюються у заражені хворобами, які передаються людям або тваринам; домашніх тварин, тварин із зоопарку та цирку, а також побічних продуктів тваринного походження, що належать до категорії II);

корми тваринного походження, що не використовуються для годівлі тварин, зокрема через проблеми виробництва або дефекти упаковки чи інші дефекти, що не становлять ризику для людини або тварин;

продукти тваринного походження або харчові продукти, що містять продукти тваринного походження, які не призначені для споживання людиною у зв'язку з комерційними цілями або через проблеми виробництва, дефекти упаковки чи інші дефекти, що не становлять загрози для здоров'я людини або тварин;

відходи закладів громадського харчування, крім відходів, що походять із транспортних засобів, за допомогою яких здійснюються міжнародні перевезення;

жирова тканина тварин, які не мали жодних ознак захворювання на хвороби, що можуть передаватися людині або тваринам, які були забиті на бійні та за результатами передзабійного огляду, проведеного відповідно до вимог законодавства про державний контроль, визнані придатними до забою для споживання людиною;

водні організми (гідробіонти) та наземні безхребетні (крім видів, що є збудниками захворювань, які можуть передаватися людині або тваринам);

шкіри, шкури, копита, пір'я, шерсть, роги, щетина, хутро мертвих тварин, які не мали жодних ознак захворювання на хвороби, що можуть передаватися людині або тваринам;

інші продукти

Абревіатура видів побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки:

1. Побічні продукти бджільництва, призначені для бджільництва (APIFAR)

2. Побічні продукти бджільництва, призначені для технічного використання (APITEC)

3. Рибальські наживки (приманки) (BAIT)

4. Кістки, роги, копита та продукти, отримані з кісток, рогів та копит (BHHP)

5. Біогаз (BIOG)

6. Біодизель (BIOD)

7. Залишки біологічного розпаду (біодеградації), інші ніж біогаз (BIOR)

8. Кров'яне борошно (категорія III) (BLM)

9. Продукти крові, призначені для виробництва кормів (категорія III) (BLPF)

10. Продукти крові, призначені для технічних цілей (BLPT)

11. Цілі туші мертвих тварин (трупів), інших ніж домашніх тварин (CAD)

12. Трупи домашніх тварин (CADPET)

13. Колаген (COL)

14. Компост після компостування, включаючи відпрацьований грибний компост, що містить або складається з залишкових відходів, що утворюються в галузі виробництва грибів (COMR)

15. Косметичні продукти (COSM)

16. Відходи закладів громадського харчування (CATW)

17. Шлам з центрифуги або сепаратора від переробки молока (CSSM)

18. Продукти оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження (DP)

19. Дикальційфосфат (DCAP)

20. Вміст травного тракту (DTC)

21. Яєчні продукти (EGG)

22. Органічні добрива / покращувачі ґрунту, крім COMR, BIOR, MANU, MANP, OFSIBU, OFSIPA (FERT)

23. Поживне (живильне) середовище (матеріали, включаючи ґрунт, інший ніж ґрунт in situ, в яких вирощуються рослини або гриби, та які використовуються незалежно (окремо) від ґрунту in situ) (GROWME)

24. Немінералізоване перероблене гуано птахів та кажанів (GUANO)

25. Насипні органічні добрива та/або покращувачі ґрунту (OFSIBU)

26. Запаковані органічні добрива та/або покращувачі ґрунту (OFSIPA)

27. Жирові кульки для птахів (FATB)

28. Топлені тваринні жири та/або риб'ячий жир, не призначені для годування або олеохімічного виробництва (FATOT)

29. Топлені тваринні жири та/ або риб'ячий жир, отримані з побічних продуктів тваринного походження, призначені для олеохімічного виробництва (FATOL)

30. Продукти оброблення, переробки жиру (FATD)

31. Топлені тваринні жири та риб'ячий жир, призначені для годування (FATF)

32. Корми (FEED)

33. Рибне борошно (FIM)

34. Харчові продукти тваринного походження, що більше не призначені для споживання людиною (FORMF)

35. Перероблені екскременти комах (FRASS)

36. Хутро (FUR)

37. Желатин (GEL)

38. Гліцерин, призначений для технічних цілей (GLYT)

39. Гліцерин, призначений для годування (GLYF)

40. Гліцерин, призначений для технічних цілей, отриманий з відходів закладів громадського харчування (GLYTCW)

41. Мисливські трофеї (GATR)

42. Шкварки (GRE)

43. Необроблені шкіри та шкури (HISKR)

44. Оброблені шкіри та шкури (HISKT)

45. Гідролізований білок (категорія III) (HYDP)

46. Комахи (включаючи личинки та черв'яки) (INSE)

47. Неперероблений гній (MANU)

48. Перероблений гній, продукти отримані з переробленого гною (MANP)

49. М'ясо-кісткове борошно (категорія I, II) (MBM)

50. Медичні прилади (MEDD)

51. Молоко та/або молозиво. Продукти, отримані з молока та/або молозива (MIMC)

52. Інші продукти (OTHER)

53. Перероблений тваринний білок (категорія III), крім BLM, FIM, PAPRUM (PAP)

54. Перероблений тваринний білок, отриманий з нежуйних тварин (PAPOTH)

55. Перероблений тваринний білок, отриманий з жуйних тварин (PAPRUM)

56. Консервовані корми для домашніх тварин (PETC)

57. Смакові (сенсорні) інгредієнти, призначені для виробництва кормів для домашніх тварин (PETFI)

58. Жувальні предмети для домашніх тварин (PETD)

59. Перероблені корми для домашніх тварин, інші ніж консервовані корми для домашніх тварин (PETP)

60. Сирі корми для домашніх тварин (PETR)

61. Фармацевтичні продукти (PHARM)

62. Побічні продукти тваринного походження, призначені для переробки, крім сирих кормів для домашніх тварин (RAW)

63. Побічні продукти тваринного походження, призначені для спеціальних годувальних цілей і для інших спеціальних цілей (виставки, мистецька, діагностична, освітня та/або дослідна діяльність (включаючи проведення досліджень (випробувань), вимоги до яких встановлені законодавством про побічні продукти тваринного походження (RAWSFP)

64. Сироватка, кров та продукти крові, отримані з тварин родини коневих (SERE)

65. Трикальційфосфат (TCAP)

66. Технічні продукти, в іншому місці не зазначені (TECPRD)

67. Вовна, шерсть, щетина свиней, пір'я (WHBF)

68. Побічні продукти тваринного походження, зібрані в результаті очищення стічних вод (WWT)

 

Додаток 5
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається в реєстраційному номері потужності

У реєстраційному номері потужності зазначається така інформація, на підставі якої він формується.

Реєстраційний номер потужності, яка підлягає державній реєстрації, складається з кількох елементів, що розділяються дефісом:

літера "r";

залежно від сфери діяльності:

літера "p" - для потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів;

літери "pc" - для потужностей з виробництва ремісничих харчових продуктів;

літера "f" - для потужностей з виробництва та/або обігу кормів;

літера "w" - для потужностей з обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки;

літера "v" - для тваринницьких потужностей;

двозначний літерний код України (UA);

перша пара цифр коду області, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Мінрозвитку від 26 листопада 2020 р. N 290;

порядковий номер потужності, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиниці.

Реєстраційний номер потужності, яка потребує отримання експлуатаційного дозволу або затвердження потужності, складається з кількох елементів, що розділяються дефісом:

літера "a" - для експлуатаційного дозволу / затвердження тваринницької потужності, виданого на необмежений строк;

літери "ta" - для тимчасового експлуатаційного дозволу / затвердження тваринницької потужності;

залежно від сфери діяльності:

літера "p" - для потужності, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження;

літера "f" - для потужності, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом кормів;

літера "w" - для потужності, діяльність якої пов'язана з поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

літера "v" - для затвердження тваринницької потужності;

двозначний літерний код України (UA);

перша пара цифр коду області, в якій розташована потужність, згідно з Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Мінрозвитку від 26 листопада 2020 р. N 290;

порядковий номер потужності, що присвоюється автоматично за арифметичним порядком, який починається з одиниці.

 

Додаток 6
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у витягу про державну реєстрацію потужності

У витягу про державну реєстрацію потужності зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер витягу про державну реєстрацію потужності;

реєстраційний номер потужності;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

адреса потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність (за наявності);

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

заплановані сфери діяльності: виробництво та/або обіг харчових продуктів, обіг побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництво та/або обіг кормів, експлуатація тваринницьких потужностей;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або обігом харчових продуктів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

заплановані види діяльності;

перелік харчових продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

назва/опис потужності;

відомості про транспортні засоби (за наявності), що використовуються оператором ринку виключно для перевезення харчових продуктів і не пов'язані з експлуатацією належної йому зареєстрованої потужності або потужності, на яку видано експлуатаційний дозвіл, зареєстровані відповідно до кумулятивної державної реєстрації. До інформації включається перелік таких транспортних засобів, яким присвоюється один реєстраційний номер (вид, номерний знак кожного транспортного засобу);

дані про операторів ринку, які планують здійснювати виробництво ремісничих харчових продуктів або виробництво харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях (за наявності):

виробництво ремісничих харчових продуктів:

найменування основного інгредієнта ремісничого харчового продукту, для якого Україна є країною походження;

обсяг виробництва ремісничого харчового продукту на тиждень у середньому протягом року _________ кілограмів / _________ літрів;

виробництво харчових продуктів тваринного походження на малих потужностях:

обсяг виробництва харчових продуктів тваринного походження або композитних продуктів на тиждень у середньому протягом року _________ кілограмів / _________ літрів;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з обігом побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки:

код та назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

категорія;

заплановані види діяльності;

види продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

дані про державну реєстрацію потужностей, діяльність яких пов'язана з виробництвом та/або обігом кормів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити із використанням потужності;

перелік кормів (за типами їх виробництва та фізичного стану), обіг та/або виробництво яких планується здійснювати на потужності;

дані про державну реєстрацію тваринницьких потужностей:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

перелік видів тварин та/або репродуктивного матеріалу, щодо яких планується провадити діяльність;

види діяльності, що планується провадити з використанням тваринницької потужності;

дата внесення потужності оператора ринку до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 7
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку

У заяві про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності;

відомості, щодо яких вносяться зміни.

 

Додаток 8
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку

У повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в Державному реєстрі операторів ринку, зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

право власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента);

реєстраційний номер потужності;

інформація, щодо якої вносяться зміни.

 

Додаток 9
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про припинення дії державної реєстрації потужності

У заяві про припинення дії державної реєстрації потужності зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності, щодо якої планується припинення дії державної реєстрації потужності;

підстави для припинення дії державної реєстрації потужності.

 

Додаток 10
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про припинення дії державної реєстрації потужності

У повідомленні про припинення дії державної реєстрації потужності зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про припинення дії державної реєстрації потужності;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності, державна реєстрація якої припиняється;

підстави для припинення дії державної реєстрації потужності;

дата і час внесення інформації про припинення дії державної реєстрації потужності до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 11
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про видачу експлуатаційного дозволу на потужності, пов'язані з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки

У заяві про видачу експлуатаційного дозволу на потужності, пов'язані з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження, виробництвом та/або обігом кормів, поводженням із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки, зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

право власності на нерухоме майно та інші речові права (наприклад, власність, оренда, суборенда, іпотека, лізинг, рента);

адреса потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність (за наявності);

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

заплановані сфери діяльності: виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, виробництво та/або обіг кормів, поводження із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

дані про потужності, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом харчових продуктів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

заплановані види діяльності;

назва/опис потужностей;

проектна потужність забою для кожної лінії, визначена як кількість тварин, яких забиватимуть за годину та за зміну, для бійні;

категорії та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бійні;

максимальна місткість кожної потужності для передзабійного витримування для бійні;

перелік харчових продуктів, які планується виробляти або зберігати на потужності;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з поводженням з побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

категорії;

види продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

види потужності за призначенням;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом кормів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити з використанням потужності;

перелік кормових добавок, преміксів і кормових сумішей, які планується виробляти та/або обіг яких здійснювати на потужності;

декларація про відповідність кормів вимогам законодавства про корми для операторів ринку, які діють виключно як продавці та здійснюють лише реалізацію кормів без зберігання кормів на належних їм потужностях (за наявності): повна назва корму, вид корму, кормовий матеріал, повнораціонний корм або додатковий корм/премікс, кормова добавка і повне найменування оператора ринку, який здійснює виробництво та/або обіг кормів, місцезнаходження потужності, що призначена для виробництва та/або обігу кормів, експлуатаційний дозвіл та/або державна реєстрація потужності;

згода на інспектування потужності з метою видачі експлуатаційного дозволу;

відмітка про підтвердження плати (адміністративного збору) та плати за проведення інспектування потужності (внесення відомостей про дату, суму сплати та призначення платежу, завантаження документа про підтвердження сплати);

зазначення способу отримання результатів розгляду заяви;

відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві;

контактні дані оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.

 

Додаток 12
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у декларації про відповідність кормів

У декларації про відповідність кормів зазначається така інформація:

повне найменування оператора ринку або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) оператора ринку, який діє виключно як продавець, та/або найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) уповноваженої особи;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

повне найменування оператора ринку, який здійснює виробництво та/або обіг кормів, місцезнаходження потужності, що призначена для виробництва та/або обігу кормів, експлуатаційний дозвіл та/або державна реєстрація потужності;

повна назва корму, вид корму, кормовий матеріал, повнораціонний корм або додатковий корм/премікс, кормова добавка.

 

Додаток 13
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів

У повідомленні про внесення змін до інформації, яка міститься в декларації про відповідність кормів, зазначається така інформація:

реєстраційний номер потужності;

реєстровий номер декларації про відповідність кормів;

зміни щодо переліку кормів, виду кормів, кормових матеріалів, повнораціонних кормів або додаткового корму/преміксу, кормових добавок та повне найменування оператора ринку, який здійснює виробництво та/або обіг кормів, місцезнаходження потужності, що призначена для виробництва та/або обігу кормів, експлуатаційний дозвіл та/або державна реєстрація потужності.

 

Додаток 14
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про дату проведення інспектування потужності

У повідомленні про дату проведення інспектування потужності зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про дату проведення інспектування потужності;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

дата і час початку інспектування;

прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) інспекторів, які проводитимуть інспектування;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність.

 

Додаток 15
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про надходження до електронного кабінету акта про проведення інспектування

У повідомленні про надходження до електронного кабінету акта про проведення інспектування зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

номер акта про проведення інспектування;

дата і час проведення інспектування.

 

Додаток 16
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається в експлуатаційному дозволі, тимчасовому експлуатаційному дозволі

В експлуатаційному дозволі та тимчасовому експлуатаційному дозволі зазначається така інформація.

Інформація, яка зазначається в експлуатаційному дозволі:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;

заплановані сфери діяльності: виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, виробництво та/або обіг кормів, поводження із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом харчових продуктів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

заплановані види діяльності;

назва/опис потужностей;

проектна потужність забою для кожної лінії, визначена як кількість тварин, яких забиватимуть за годину та за зміну, для бійні;

категорії та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бійні;

максимальна місткість кожної потужності для передзабійного витримування для бійні;

перелік харчових продуктів, які планується виробляти або зберігати на потужності;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з поводженням з побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

категорії;

види продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

види потужності за призначенням;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом кормів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити з використанням потужності;

перелік кормових добавок, преміксів і кормових сумішей, які планується виробляти та/або обіг яких здійснювати на потужності;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

реєстраційний номер потужності;

дата і час внесення оператора ринку до Державного реєстру операторів ринку.

Інформація, яка зазначається в тимчасовому експлуатаційному дозволі:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

заплановані сфери діяльності: виробництво та/або зберігання харчових продуктів тваринного походження, виробництво та/або обіг кормів, поводження із побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з виробництвом та/або обігом харчових продуктів:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

заплановані види діяльності;

назва/опис потужностей;

проектна потужність забою для кожної лінії, визначена як кількість тварин, яких забиватимуть за годину та за зміну, для бійні;

категорії та маса тварин, для яких використовуватимуть наявне обладнання для знерухомлення або оглушення, для бійні;

максимальна місткість кожної потужності для передзабійного витримування для бійні;

перелік харчових продуктів, які планується виробляти або зберігати на потужності;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана з поводженням з побічними продуктами тваринного походження, продуктами їх оброблення та переробки:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

категорії;

види продуктів, виробництво та/або обіг яких планується здійснювати;

види потужності за призначенням;

дані про потужність, діяльність якої пов'язана із виробництвом та/або обігом кормів, а саме:

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, які планується провадити з використанням потужності;

перелік кормових добавок, преміксів і кормових сумішей, які планується виробляти та/або обіг яких здійснювати на потужності;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

реєстраційний номер потужності;

строк дії тимчасового експлуатаційного дозволу або продовження дії строку тимчасового експлуатаційного дозволу;

дата і час внесення оператора ринку до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 17
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності

У повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності, зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;

реєстраційний номер потужності, на яку видано тимчасовий експлуатаційний дозвіл;

згода на інспектування потужності;

відмітка про підтвердження плати за проведення повторного інспектування потужності (внесення відомостей про дату, суму сплати і призначення платежу, завантаження документа про підтвердження сплати);

відмітка про підтвердження усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування потужності.

 

Додаток 18
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про переоформлення експлуатаційного дозволу

У заяві про переоформлення експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності;

підстави для переоформлення експлуатаційного дозволу;

згода на інспектування потужності з метою подальшого переоформлення експлуатаційного дозволу;

відмітка про підтвердження плати за проведення інспектування потужності (внесення відомостей про дату, суму сплати і призначення платежу, завантаження документа про підтвердження сплати).

 

Додаток 19
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у рішенні про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу

У рішенні про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер рішення про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

перелік та опис обґрунтованих підстав для відмови у переоформленні експлуатаційного дозволу за результатами проведеного інспектування;

порядок і строки оскарження рішення про відмову у переоформленні експлуатаційного дозволу (зокрема найменування та місцезнаходження адміністративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);

пропозиції щодо усунення невідповідностей, які викладені однозначно та зрозуміло для оператора ринку.

 

Додаток 20
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про припинення дії експлуатаційного дозволу

У заяві про припинення дії експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності;

підстави для припинення дії експлуатаційного дозволу.

 

Додаток 21
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про припинення дії експлуатаційного дозволу

У повідомленні про припинення дії експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про припинення дії експлуатаційного дозволу;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності;

підстави для припинення дії експлуатаційного дозволу;

дата і час внесення інформації про припинення дії експлуатаційного дозволу до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 22
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу

У повідомленні про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу;

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

реєстраційний номер потужності;

перелік обґрунтованих підстав для тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу із посиланням на відповідну норму законодавства;

дата початку тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу;

перелік умов та вимог, які оператор ринку повинен виконати для поновлення дії експлуатаційного дозволу;

інформація про наслідки в разі недотримання вимог відповідного законодавчого акта, що передбачає відповідальність оператора ринку;

дата і час внесення інформації про тимчасове припинення дії експлуатаційного дозволу до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 23
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про поновлення дії експлуатаційного дозволу

У заяві про поновлення дії експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

реєстраційний номер потужності;

згода на інспектування потужності;

відмітка про підтвердження плати (адміністративного збору) і плати за проведення інспектування потужності (внесення відомостей про дату, суму сплати і призначення платежу, завантаження документа про підтвердження сплати);

відмітка про підтвердження усунення причин, які стали підставою для тимчасового припинення дії експлуатаційного дозволу.

 

Додаток 24
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішенні про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу

У повідомленні про поновлення дії експлуатаційного дозволу або рішенні про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про поновлення дії експлуатаційного дозволу або повідомлення про відмову в поновленні дії експлуатаційного дозволу;

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

реєстраційний номер потужності;

дата і час проведення інспектування;

у разі поновлення дії експлуатаційного дозволу - дата поновлення дії експлуатаційного дозволу;

дата і час внесення інформації про поновлення дії експлуатаційного дозволу до Державного реєстру операторів ринку;

у разі відмови в поновленні дії експлуатаційного дозволу - перелік та опис обґрунтованих підстав для відмови в поновленні дії експлуатаційного дозволу із посиланням на відповідну норму законодавства.

 

Додаток 25
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про затвердження тваринницької потужності

У заяві про затвердження тваринницької потужності зазначається така інформація:

інформація про оператора ринку - юридичну особу: повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

інформація про оператора ринку - фізичну особу - підприємця: прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;

згода на інспектування потужності з метою затвердження тваринницьких потужностей;

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, що планується провадити з використанням тваринницької потужності/види діяльності, що планується провадити оператором ринку;

перелік видів тварин та/або репродуктивного матеріалу, щодо яких планується провадити діяльність;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

у разі наявності тимчасового затвердження тваринницької потужності зазначити:

реєстраційний номер потужності;

строк дії тимчасового затвердження тваринницької потужності;

відмітка про підтвердження усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності;

відмітка про підтвердження достовірності даних, зазначених у заяві;

контактні дані оператора ринку: номер телефону, адреса електронної пошти.

 

Додаток 26
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у витягу із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності

У витягу із Державного реєстру операторів ринку про затвердження тваринницької потужності зазначається така інформація:

дата і час видачі витягу про затвердження тваринницької потужності;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

код і назва виду діяльності згідно з Класифікацією видів економічної діяльності;

види діяльності, що планується провадити з використанням тваринницької потужності / види діяльності, що планується провадити оператором ринку;

перелік видів тварин та/або репродуктивного матеріалу, щодо яких планується провадити діяльність;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

реєстраційний номер потужності;

дата і час внесення тваринницької потужності оператора ринку до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 27
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у витягу із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужності

У витягу із Державного реєстру операторів ринку про тимчасове затвердження тваринницької потужності зазначається така інформація:

дата і час видачі витягу про тимчасове затвердження тваринницьких потужностей;

реєстраційний номер потужності;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

дата і час проведення інспектування потужності;

строк дії тимчасового затвердження тваринницької потужності;

дата і час внесення тваринницької потужності оператора ринку до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 28
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у рішенні про відмову у затвердженні тваринницької потужності

У рішенні про відмову у затвердженні тваринницької потужності зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності;

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

перелік та опис обґрунтованих підстав для відмови у затвердженні тваринницької потужності із посиланням на відповідну норму законодавства;

дата і час проведення інспектування потужності;

порядок і строки оскарження рішення про відмову у затвердженні тваринницької потужності (зокрема найменування та місцезнаходження адміністративного органу, який є суб'єктом розгляду скарги, вид суду, до якого особа може подати позов);

пропозиції щодо усунення невідповідностей, які викладені однозначно та зрозуміло для оператора ринку.

 

Додаток 29
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності

У повідомленні про усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності, зазначається така інформація:

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

вид оператора ринку за класифікацією суб'єктів господарювання: суб'єкт мікропідприємництва, малого, середнього, великого підприємництва;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність;

реєстраційний номер тваринницької потужності;

згода на інспектування тваринницької потужності;

відмітка про підтвердження плати за проведення інспектування тваринницької потужності (внесення відомостей про дату, суму сплати і призначення платежу, завантаження документа про підтвердження сплати);

відмітка про підтвердження усунення невідповідностей, виявлених під час інспектування тваринницької потужності.

 

Додаток 30
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності до шести місяців

У повідомленні про продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності до шести місяців зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності до шести місяців;

реєстраційний номер потужності;

адреса потужності за місцезнаходженням або задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) оператора ринку, в управлінні якого перебуває така потужність: область, район, населений пункт, вулиця, номер будинку, за наявності поверх, корпус, секція, павільйон, торгове місце, найменування об'єкта господарської діяльності;

дата видачі та строк дії тимчасового затвердження тваринницької потужності;

повне найменування (для юридичної особи) або прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи - підприємця, фізичної особи) оператора ринку;

ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи - підприємця (серія та номер паспорта громадянина України для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті громадянина України);

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

дата і час проведення інспектування потужності;

кінцева дата продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності;

дата і час внесення інформації про продовження строку дії тимчасового затвердження тваринницької потужності до шести місяців до Державного реєстру операторів ринку.

 

Додаток 31
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у заяві про припинення затвердження тваринницької потужності

У заяві про припинення затвердження тваринницької потужності зазначається така інформація:

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

реєстраційний номер тваринницької потужності;

підстави для припинення затвердження тваринницької потужності.

 

Додаток 32
до Порядку

ІНФОРМАЦІЯ,
яка зазначається у повідомленні про припинення затвердження тваринницької потужності

У повідомленні про припинення затвердження тваринницької потужності зазначається така інформація:

дата, час і реєстровий номер повідомлення про припинення затвердження тваринницької потужності;

для юридичної особи - повне найменування, місцезнаходження, ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;

для фізичної особи - підприємця, фізичної особи - прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності), адреса задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), за якою здійснюється зв'язок з особою;

відомості про оператора ринку (найменування посади, прізвище, власне ім'я, по батькові (за наявності) керівника);

реєстраційний номер потужності;

підстави для припинення затвердження тваринницької потужності;

дата і час внесення інформації про припинення затвердження тваринницької потужності до Державного реєстру операторів ринку.

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2026 р. N 523

ЗМІНА,
що вноситься до пункту 1 Порядку надання комплексної електронної публічної послуги "е-Підприємець"

Абзац десятий викласти в такій редакції:

"державна реєстрація потужностей з виробництва та/або обігу харчових продуктів, обігу побічних продуктів тваринного походження, продуктів їх оброблення та переробки, виробництва та/або обігу кормів, експлуатація тваринницьких потужностей;".

 


Назад


ПРОДУКЦІЯ ТА ПОСЛУГИ

СУПРОВІД ПРОДУКТІВ

НОРМАТИВНІ АКТИ

ПОСИЛАННЯ

КЛІЄНТИ

ПАРТНЕРИ

Сторінка "ЛЕОНОРМ" на facebook

    БД «Електронний Реєстр Технічних регламентів України  Актуалізація Ваших НД   http://www.germiona.com.ua/  
 

 

Copyright © 2004-2026, ЛЕОНОРМ.